Bahçeli’nin danışmanından Sinan Ateş yazısı!

Bah%C3%A7eli%E2%80%99nin+dan%C4%B1%C5%9Fman%C4%B1ndan+Sinan+Ate%C5%9F+yaz%C4%B1s%C4%B1%21;
ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı ve partinin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine dair yazdığı yazıda “Olayın failini bulmak istiyorsanız; olayın sonucunun kime yaradığına bakın” alıntısı yaparak CHP ve İYİ Parti’ye yönelik bir dizi imada bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili yazı yazdı. Başyazarı olduğu Türkgün gazetesinde konuyla ilgili, 'Girift bir cinayetten oy avcılığı ve alçak imalar' başlıklı bir yazı yazan Çiçek, 'Tetikçi Eray Özyağcı’nın bulunduğu motosikleti kullanan Vedat Balkaya kim?' diye sordu.

Balkaya’nın CHP’li olduğunu savunan Çiçek, “Sosyal medya sayfasında Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’na destek veren, onlarla ilgili destek paylaşımları yapan biri" dedi.

Eray Özyağcı’nın ise sosyal medya sayfasında siyasi bir paylaşımı olmadığını belirten Çiçek, “Ama kardeşi olduğu söylenen Ahmet Özyağcı’nın profil kapağında teröristbaşı Öcalan’ın fotoğrafı var” dedi.

'Aydınlanması gereken olay'

Çiçek, Doğukan Çep’ten de bahsederek şöyle devam etti: “Doğukan Çep ile 2013'te Maltepe Cezaevi'nde aynı koğuşta tanıştıklarını ifade eden MHP’li Ufuk Köktürk de olaydan günler önce Doğukan Çep’e, eşinin kartı üzerinden 4 bin TL gönderdiği için tutuklandı. Ve 2 Özel Harekât polisi de tutuklananlar arasında. Şu ilişki ağına bakar mısınız? Her yönüyle aydınlanması gereken bir olay…”

'Aydınlanmasını en çok Bahçeli ister'

“Zaten ilişkiler ağına bakınca bu olayın aydınlanmasını en çok MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ister. Sabır ve sağduyu içinde olayın arka planının tamamen aydınlanmasını beklemektedir” diyen Çiçek, yazısında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu şu sözlerle hedef aldı:

"Yoksa CHP’li Vedat Balkaya’nın kullandığı motosikletin benzinini sen mi doldurdun siyaset zavallısı? Amerikancı politikaların bağımlısı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Seçimler öncesi siyasi cinayetlerden endişe ediyorum’ derken bir bildiğimi vardı yoksa? Böyle bir cinayet Cumhur ittifakına yaramayacağına göre sorumuzun cevabı ne olmalıdır?

MHP ve Ülkü Ocakları’na topyekûn saldırı başladıysa sorumuzun cevabı zaten hazırdır. CHP terör örgütleriyle ilişkilerini bu olayla maskelemeye çalışıyorsa, İP ‘Oyunuzu bize verin’ diye bir ölüm acısını siyasi ranta dönüştürmeye çalışıyorsa, komünist ve devrimci artıkları öldürülen DHKP-C’linin intikamını MHP’den almaya çalışıyorsa bin kere düşünmek gerekiyor.”

twitter takip