Ayasofya Camii'nden bir skandal görüntü daha: Tarihi su haznesini ayakkabılık yaptılar!

Ayasofya+Camii%E2%80%99nden+bir+skandal+g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC+daha:+Tarihi+su+haznesini+ayakkab%C4%B1l%C4%B1k+yapt%C4%B1lar%21;
ABONE OL

Yakın bir tarihte Ayasofya Camii'nin tarihi 'İmparatorluk Kapısı'nın bir parçasının koparılmasının ardından şimdi de tarihi su haznesinin kapağını kırıp içine ayakkabı koydular.

Müze statüsünden camiye dönüştürülen Büyük Ayasofya Camii'nde tahribatlar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ayasofya'nın tarihi "İmparatorluk Kapısı"nın bir parçasının koparılması çok konuşulmuştu.

Sanat Tarihi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Yaşar, Ayasofya’nın tarihi ‘İmparator Kapısı’nın tahrip edildiğinin ortaya çıkması üzerine bir görevlinin kendisine, “İnsanlar burayı kutsal sayıyor. Bazıları hatta oradan parça koparıp ağızlarına atıyorlar” dediğini söylemişti.

Bu kez ise Ayasofya'nın tarihi su haznesinin kapağı kırıldı. Arkeolog Ömer Faruk Yavaşçay, olayı sosyal medya hesabından paylaşarak tarihi su haznesinin kapağının kırıldığını ve insanların ayakkabılarını kapağın içine koyduğunu belirtti.

Yetkililerden ise henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

İşte, su haznesinin o görüntüsü:

twitter takip