Ali Fuat Taşkesenlioğlu rüşvet iddialarına yanıt verdi!

Ali+Fuat+Ta%C5%9Fkesenlio%C4%9Flu+r%C3%BC%C5%9Fvet+iddialar%C4%B1na+yan%C4%B1t+verdi%21;
ABONE OL

SPK eski başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, rüşvet iddialarında adı geçen isimlerle ilişkisi olmadığını ve Mine Tozlu Sineren hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Sedat Peker'in rüşvet iddialarında bulunduğu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) eski başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yaptı.

İddiaları yalanlayan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, adının birlikte anıldığı Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu'nu tanımadığı öne sürdü. TOBB Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı ve Borsagündem internet sitesi sahibi Orhan Pala ile bir kez görüştüğünü söyleyen Taşkesenlioğlu, kız kardeşi AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun SPK ile ilgili hiçbir iş için kendisini aramadığını söyledi.

'YÖNETİCİLERDEN RANDEVU İSTEYİP GÖRÜŞMESİNİ SÖYLEDİM'

Suç duyurusunda bulunacağını belirten Taşkesenlioğlu'nun açıklaması şöyle:

"Mine Tozlu Sineren adını göreve başladığım Nisan 2018 sonrası Erzurumlu olmamız hasebiyle Erzurumlu olduğunu söyleyerek onun adına randevu isteyen biri dolayısıyla öğrendim. Firma sahiplerinin farklı kişiler üzerinden randevu talebine cevap vermeyeceğimi belirttim. Bu süreçte yönetim kurulu başkanlığını yaptığı şirketin işlemleriyle ilgili inceleme ve soruşturmalar devam etti. İncelemeler sonucu rapora bağlandıktan sonra, kendisinin de içinde bulunduğu kişiler hakkında Kurul Kararıyla 2 veya 3 suç duyurusu ihbarında bulunuldu.

-Serkan Taranoğlu ismini son iki üç gün öncesine kadar duymuş bile değildim. Tanımadım.

-Bahsedilen Salih Orakçı ile 5-6 yıl önce yani SPK başkanlığım öncesinde bir tanışma dışında görüşmem olmamıştır.

-Borsagündem internet sitesi sahibi Orhan Pala ile göreve başladığım 2018 yılında yaptığı hayırlı olsun ziyareti dışında bir görüşmem olmamıştır.

-Burak Taşçı’yı tanımam, herhangi bir irtibatım olmamıştır.

-Kız kardeşim Zehra Taşkesenlioğlu SPK ile ilgili hiç bir iş için aramamıştır.

-Mine Tozlu Sineren ile görevden ayrıldıktan sonra bir hukukçunun ricası ile onun da bulunduğu ortamda randevu taleplerini doğrudan istemek yerine farklı kişiler vasıtasıyla yapmasının son derece yanlış olduğunu yüzüne karşı söyledim. Varsa bir şikayeti Kuruldan ve yöneticilerden randevu isteyip görüşmesini söyledim. Benim rica etmemi söylediler ancak ben kendim aramayacağımı da bildirdim.

-Mine Tozlu Sineren ve yeni diğer iftara atanlara karşı da yarın suç duyurularında bulunacağım."

 

twitter takip