Alaattin Çakıcı, MHP Genel Merkezi’nde Bahçeli’yi ziyaret etti

Alaattin+%C3%87ak%C4%B1c%C4%B1,+MHP+Genel+Merkezi%E2%80%99nde+Bah%C3%A7eli%E2%80%99yi+ziyaret+etti
ABONE OL

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, dün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nde MHP lideri Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. Ziyarette af konusunun masaya yatırıldığı belirtildi.

Organize suç örgütü yöneticisi olmaktan hüküm giyen ve Nisan 2020’de infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı, MHP Genel Merkezi'ne giderek Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştü.

Dün saat 14.00'te gerçekleşen görüşme tam 1 saat sürdü.

Halktv.com.tr'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, nezaket ziyareti olan görüşmede af konusunun masaya yatırıldı.

Çakıcı’nın yakın dostu olarak bilinen Üzeyir Çakmaktaş, Alaattin Çakıcı’nın, MHP’nin Ankara’daki genel merkezi önünde olduğuna dair fotoğrafa Twitter hesabında yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde basında yer alan haberlerde af kapsamında MHP'ye çok sayıda talep geldiği ve MHP’nin hazırlığa başladığı bilgisi yer almıştı. Haberde; yapılacak çalışmada öncelikli kriterin devlete yönelik işlenen suçlar olmasının beklendiği, çalışmada ikinci olarak da cezasızlık algısının oluşturulmamasının dikkate alınacağı belirtildi. Çalışma tamamlandıktan sonra AKP’yle paylaşılacak. Gerekirse ortak komisyon kurulup teklife son şekli verilecek. Seçim öncesi bir affın çıkabileceği, AKP ve MHP’nin bu konuyu seçim yatırımı olarak gördükleri, kulislerde konuşulan konular arasında.

twitter takip