Akit, Ticaret Bakanlığı'nı 'yalancılıkla' mı suçluyor?

Akit,+Ticaret+Bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1%E2%80%99n%C4%B1+%E2%80%99yalanc%C4%B1l%C4%B1kla%E2%80%99+m%C4%B1+su%C3%A7luyor?
ABONE OL

Yeni Akit gazetesinin 8 Nisan'daki manşeti, Ticaret Bakanlığı'nın bir gün sonra yaptığı açıklamayla çelişti. Bakanlık, İsrail'le ticareti doğrularken, Akit'in kimi 'yalancılıkla' suçladığı merak konusu oldu.

İsrail, Gazze'yi bombalamaya devam ederken bir yandan Filistin halkı için duyduğu üzüntüyü dile getiren iktidar, diğer taraftan da İsrail limanlarına dikenli tel, bor, çelik boru, alüminyum profil gibi malzameler göndermeye devam ediyordu. Skandal ihracatı ise gazeteci Metin Cihan ortaya çıkarmış ve fikri takibi sürdürmüştü.

Yeniden Refah Partisi'nin seçim dönemi ve sonrasında bu ihracatı meydanlarda doğrudan AKP kitlesine duyurması, hem seçim sonuçlarını etkiledi hem de protestoların başlamasına yol açtı.

Ticaret Bakanlığı, bu tepkilerin ardından bugün yaptığı açıklamada, ihracatı doğruladı ve 54 ürün grubunun İsrail'e ihracatına yönelik kısıtlama getirildiğini duyurdu. Bakanlık, bu açıklamayla Türkiye'nin, 185 gündür devam eden operasyonlar boyunca bu ticareti sürdürdüğünü de teyit etmiş oldu.

Ticaret Bakanlığı açıkladı: İsrail'e ihracat kısıtlaması getirildi

Yeni Akit gazetesi ise dünkü sayısında şu manşetle çıkmıştı:

"İsrail'e ticaret koca bir yalan"

 

Ticaret Bakanlığı'nın ihracatı doğrulayan bugünkü açıklamasının ardından Yeni Akit'in kimi 'yalancılıkla' suçladığı merak konusu oldu. 

twitter takip