2023'ün ilk kabine toplantısı bugün: Hangi başlıklar konuşulacak?

2023%E2%80%99%C3%BCn+ilk+kabine+toplant%C4%B1s%C4%B1+bug%C3%BCn:+Hangi+ba%C5%9Fl%C4%B1klar+konu%C5%9Fulacak?
ABONE OL

2023'ün ilk kabine toplantısı bugün Beştepe'de yapılacak.

Yılın ilk kabine toplantısı bugün AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak.EYT ve sözleşmelilere kadro düzenlemesi ile 7'nci Yargı Paketi için meclis çalışma takvimi gündemde olacak.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki Kabine toplantısında çalışma hayatına yönelik düzenlemeler için Meclis takvimi ele alınacak.

NTV'de yer alan habere göre; emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesini içeren kanun teklifinin, hafta başında Meclis Başkanlığı'na sunulması da gündemde.

Teklifin, Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmelerinin ardından Genel Kurul süreci başlayacak. Düzenleme ile 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik yolu açılacak.

Sözleşmelilere kadro düzenlemesinde de AKP'nin hazırladığı yasa teklifinin Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor. Taslağa göre 400 bini aşkın sözleşmeli personel kadroya geçecek. Kadroya geçenler, 1 yıl aday memur olacak.

Kabine Toplantısı'nın gündeminde 7'inci yargı paketi de var. Düzenleme ile 'çat kapı' haciz işlemi tarihe karışacak.

Uyuşturucu bağımlısı suçluların tedavisi için özel cezaevleri kurulacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın kabine toplantısında yapacağı sunumun ardından paketin, Meclis'e gönderilecek.

Toplantının konulardan biri de "enflasyonla mücadele" olacak. Enflasyondaki düşüş için yol haritası belirlenecek.

twitter takip