17 yıl hapis cezasına çarptırılan Alaattin Çakıcı’dan ilk açıklama!

17+y%C4%B1l+hapis+cezas%C4%B1na+%C3%A7arpt%C4%B1r%C4%B1lan+Alaattin+%C3%87ak%C4%B1c%C4%B1%E2%80%99dan+ilk+a%C3%A7%C4%B1klama%21;
ABONE OL

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya 17 yıl hapis cezası verilmişti. Çakıcı'nın avukatından yazılı bir açıklama geldi!

Suç örgütü lideri Alattin Çakıcı, İnfaz Yasası kapsamında geçtiğimiz nisan ayında serbest bırakılmıştı. Çakıcı, yeğeni Adem Çakıcı'yı öldürtmeye azmettirmeye teşebbüs suçundan 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kararın ardından yazılı bir açıklama yapan Çakıcı'nın avukatı şu ifadeleri kullandı:

"Müvekkilim yargılama aşamasında gerek 18 hastalığının bulunması nedeniyle raporlu olduğundan ve gerekse Covid-19 pandemi şartları nedeniyle ifade verememiştir. Müvekkile ait rapor avukatları tarafından Sayın Mahkemeye ibraz edilmiş ve müvekkilin bir sonraki celse ifadesinin alınması talep edilmiş ise de Sayın Mahkeme süre vermemiş ve müvekkilin ifadesi alınmadan, aleyhine tek bir delil olmaksızın hakkında tecziye kararı verilmiştir.

Verilen söz konusu bu hüküm Sayın Mahkeme’nin gerekçeli kararının tebliği aşamasından sonra İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı’na müracaat edilerek istinaf edilecektir. İstanbul bölge adliye mahkemesinin ilgili Sayın Dairesi’nin kararının aleyhe olması durumunda söz konusu karar temyize tabi olduğundan Yüce Yargıtay’a temyize başvurulacaktır. İstinaf ve temyiz incelemeleri aşamalarından sonra kararın onanması halinde kesinleşmiş olacak ve infazı söz konusu olacaktır. Yargılama süreç ve aşamaları arz edilen şekildedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

twitter takip