Özdemir Erdoğan, eleştirilere böyle yanıt verdi: Bunların hangi merkezden yönetildiğini çok iyi biliyorum

%C3%96zdemir+Erdo%C4%9Fan,+ele%C5%9Ftirilere+b%C3%B6yle+yan%C4%B1t+verdi:+Bunlar%C4%B1n+hangi+merkezden+y%C3%B6netildi%C4%9Fini+%C3%A7ok+iyi+biliyorum
ABONE OL

Müzisyen Özdemir Erdoğan, Zeki Müren ile ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere yine skandal sözlerle karşılık verdi.

Sanat dünyasının efsane ismi Zeki Müren hakkında kullandığı "Eğer kötü örnek olmadıysa her toplumsal harekette, alakalı alakasız çok renkli bayraklarıyla boy gösteren LGBT'ler nereden çıktı? Bunu görmek lazım" sözleri nedeniyle tepki çeken müzisyen Özdemir Erdoğan, kendisine yöneltilen eleştirileri "İkiyüzlülükten başka bir şey değil bu tavırları. Bunların kamuoyunda hiçbir itibarı yok. Bana cevap veremedikleri için ancak küfür ediyorlar. Çünkü tabularına dokunduğum için çaresizce çırpınıyorlar" ifadeleriyle karşıladı.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a konuşan Erdoğan, "Bunların hangi merkezlerden yönetildiğini çok iyi biliyorum" dedi ve şu açıklamalarda bulundu:

Birincisi, 'Zeki Müren ölmüş neden arkasından konuşuyorsun?' diyenlere tarihe bakmalarını öneririm. Eğer ölülerin arkasından yorum yapılmasaydı, eleştiride bulunulmasaydı, tarih yazılamazdı.

'Zeki Müren kadınsıydı, Bülent Ersoy ise kadın oldu, cesaretinden dolayı Ersoy'u ancak tebrik ederim'

İkincisi 'Bülent Ersoy'u niye böyle eleştiriyorsun?' diyorlar. Ben daha önce de söyledim; Ersoy cinsel tercihini yaptı ve kadın olmayı seçti. Zeki Müren kadınsıydı, Bülent Ersoy ise kadın oldu. Cesaretinden dolayı Ersoy'u ancak tebrik ederim. Bugünün koşullarında kendisi istese anne olma şansına bile sahip. Bunu da görmek gerekiyor. 8 Mart Kadınlar Günü haftasında kadınlara olan saygımı bir kere daha söylemek isterim.
Üçüncü olarak 'Keman Öğretmeni' şarkısı üzerinden çirkin ifadeler kullananlar var. Bu şarkı Türkçe sözlü yabancı müziktir. Orijinali İtalyanca olan şarkının sözlerini Ali Kocatepe yazmıştır. Ben sadece yorumladım. Unutmayalım ki her şarkı 3-4 dakika süren bir tiyatrodur. Şarkıları gerçek hayat gibi algılamamalı. Bu yanlış olur.

'Bunu söyleyenler 'Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yargılanmasın' diyenlerle aynı kişiler'

Son olarak da 'Zeki Müren'e eleştirilerinden dolayı yargılanmalı' diyenler var. Bunu söyleyenler daha bir süre önce 'Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yargılanmasın' diyenlerle aynı kişiler. Ne ilginç değil mi? Sanatçıya göre yargı dağıtıyorlar, düşünce olarak bana yakınsan ne dersen de, yargılanma ama bana uzaksan yargılan. İkiyüzlülükten başka bir şey değil bu tavırları. Bunların kamuoyunda hiçbir itibarı yok. Bana cevap veremedikleri için ancak küfür ediyorlar. Çünkü tabularına dokunduğum için çaresizce çırpınıyorlar.

Özdemir Erdoğan, “Zeki Müren’i izleyen çocukların travma yaşadığını” iddia etmiş, tepki gören bu sözleri sonrası, “Zeki Müren kötü örnek olmadıysa LGBT’ler nereden çıktı?” açıklaması yaparak tekrar gündeme gelmişti.

twitter takip