Gözaltına alınan Güvenç Dağüstün serbest bırakıldı: Selman Öğüt şikayet etmiş!

G%C3%B6zalt%C4%B1na+al%C4%B1nan+G%C3%BCven%C3%A7+Da%C4%9F%C3%BCst%C3%BCn+serbest+b%C4%B1rak%C4%B1ld%C4%B1:+Selman+%C3%96%C4%9F%C3%BCt+%C5%9Fikayet+etmi%C5%9F%21;
ABONE OL

Müzisyen ve yazar Güvenç Dağüstün, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alınmıştı. Dağüstün, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, şikayetçi olan ismin AKP'li Selman Öğüt olduğu öğrenildi.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alınan opera sanatçısı Güvenç Dağüstün, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Dağüstün, gözaltına alınma gerekçesinin AKP'li Selman Öğüt'e yönelik attığı bir tweetin hakaret kabul edilmesi olduğunu söyledi.

Dağüstün konuya ilişkin olarak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Suçlandığım tweeti attığımı kabul ediyorum. Herhangi bir hakaret kastım yoktur. Kişi sıklıkla televizyon programlarında görüş ifade eden, kamuya mal olmuş bir kişidir. Alıntıladığım tweetinde akademisyen sıfatına hiç yakışmayacak şekilde SMA'lı çocuklar için yapılan bir kampanyaya destek veren farklı siyasi partilerden liderleri teröre destek veriyormuş gibi göstermeye çalışmıştır. İnsanların aklıyla alay eden bu tweete karşılık, yine kamuya mal olmuş bir videodan hemen herkesin bildiği bir alıntı söz ile cevap verdim. Bu bir espridir" ifadelerine yer verdi.

Dağüstün attığı bir tweetten dolayı gözaltına alınmasını da eleştirerek, "Ancak şunu da ifade etmeliyim: Bu memleket rengini kaybetti, ışığını kaybetti. Buna sebep olanların bir eli yağda, bir eli baldayken biz bu kadar derdin, tasanın içinde halen muhalif görüşlerimizi bile espri ile anlatmaya çalışıyoruz. Esprimi açıklamak zorunda kaldığım için de sizlerden özür diliyorum. Bu anlamsız yakalama kararının infazı nedeniyle belki de bir yıl sonraki ilk konserimi kaçıracağım" dedi.

twitter takip