Johnny Depp ile Amber Heard davasında karar verildi

Johnny+Depp+ile+Amber+Heard+davas%C4%B1nda+karar+verildi
ABONE OL

Aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki davada karar verildi. Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard'ün eski eşi Depp'e iftira attığına ve 15 milyon ödemesine karar verildi.

Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki hakaret davasında karar Depp lehine çıktı. Jüri, Heard'ün Depp'e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Depp, eski eşi Amber Heard’ın kendisine yönelik iftirada bulunduğunu öne sürerek açtığı hakaret davasını kazandı. 6 hafta süren dava sonunda 7 kişilik jüri Heard tarafından Deep’e yönelik ifadelerin doğru olmadığına karar verdi. Jüri aynı zamanda Heard’in hareketlerinin “kötü niyet” taşıdığını belirterek, Heard’ün Deep’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

DEPP, 2 MİLYON DOLAR ÖDEYECEK

Jüri ayrıca, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

“6 YIL SONRA JÜRİ BANA HAYATIMI GERİ VERDİ”

Depp ise yaptığı yazılı açıklamada, kendisine yöneltilen karalama iddialarının kariyerine büyük bir zarar verdiğini ifade ederek, “6 yıl sonra jüri bana hayatımı geri verdi, çok mutluyum” dedi.

Kararın ardından bir açıklama yayınlayan Heard, hayal kırıklığına uğradığını dile getirerek, bu kararın kadınlar aleyhine olduğunu ifade etti. Heard, “Bu bir gerileme. Bu karar sesini yükselten bir kadının alenen utandırılabileceği ve küçük düşürülebileceği bir zamana geri götürüyor. Kadına yönelik şiddetin ciddiye alınması gerektiği fikrini ortadan kaldırıyor” dedi.

NE OLMUŞTU?

Depp, Heard’ın 2018 yılında ilişkileri boyunca şiddet gördüğünü iddia etmesinin ardından eski eşine dava açmıştı.

Depp eski eşi Heard’ın kendisini aile içi taciz kurbanı olarak tanımladığı Washington Post’taki bir köşe yazısında kendisine iftirada bulunduğunu iddia ederek tarafına 50 milyon dolar ödenmesini istemişti.

Heard ise, eski eşi Deep’in kendisine karşı bir “karalama kampanyası” başlattığını iddia ederek 100 milyon dolarlık bir dava açmıştı.

twitter takip