Hakan Taşıyan, çarşamba günü organ nakli oluyor!

Hakan+Ta%C5%9F%C4%B1yan,+%C3%A7ar%C5%9Famba+g%C3%BCn%C3%BC+organ+nakli+oluyor%21;
ABONE OL

Arabesk müziğin önemli isimlerinden olan Hakan Taşıyan, bir süredir devam eden sağlık sorunları nedeniyle Ankara'da böbrek ve karaciğer nakli olacak.

tv100'ün haberine göre, arabesk müziğin bir dönem en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Hakan Taşıyan'dan sevenlerini üzen haber geldi. Uzun zamandır böbrek ve karaciğer sorunları nedeniyle tedavi gören Hakan Taşıyan organ nakli olacak.

Daha önce sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini arayarak durumu hakkında bilgi aldığını ifade eden Hakan Taşıyan için lazım olan kan bugün itibariyle bulundu. Organ nakli olacak sanatçı çarşamba günü ameliyata alınacak.

Şu anda hastanede tedavisi devam eden ve ameliyata hazırlanan Hakan Taşıyan'ın moralinin iyi olduğu ve ameliyat günü beklediği ifade edilirken, sanatçının dostları da kan anonsuna sosyal medya hesaplarından destek olmuştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle kan stoklarında yaşanan azalma, son dönemde ameliyat olmak isteyen insanların karşısında daha büyük bir engel olarak çıkıyor.

Hakan Taşıyan kimdir?

1 Nisan 1973 yılında Ankara'da dünyaya gelen Hakan Taşıyan, Türk arabesk fantazi müzik şarkıcısı, bestekâr, söz yazarı ve oyuncudur.

Bugüne kadar evlenmeyen Hakan Taşıyan, bir dönem alkol sorunları nedeniyle tedavi gördü.

1973 yılında dünyaya gelen Hakan Taşıyan, çocukluk yaşlarından itibaren saza ilgi göstermiş ve çalmaya başlamıştır. Ufak yaşlardan beri müziğe ilgili olan Taşıyan, askerliğini yaparken söylediği şarkılarla ve komutanları tarafından çok sevildi ve komutanlarının desteği ile 1996 yılında ilk kaseti "Hesabım Bitmedi"yi çıkardı. 1997 yılında ikinci kasedi olan "Sensiz İki Gün" çıktığında geniş kitleler tarafından tanındı.

Bu albümden sonra çok sayıda konserde sahne alan Hakan Taşıyan, 1998 yılında "Gözün Sevem" albümünü piyasaya sürmüş, hemen ardından dördüncü albümü olan "A Canım Kıymetini Bilemedim"i 1999 yılında hayranları ile buluşturmuştur. Hakan Taşıyan'a büyük şöhreti getiren ise 2000 yılında çıkardığı "Güz Gülleri" albümü oldu. Bu albümdeki aynı adı taşıyan şarkısıyla çok popüler olan şarkıcı, 2002 yılında "Mor Hicranlar" albümüyle kariyerine devam etmiştir.

Bu tarihten sonra da müzikal çalışmalara devam eden şarkıcı, kendi adını taşıyan Hakan Taşıyan, Türkülerle, Mutluluk Yağmuru, Ya Sen Ya Hiç ve 2012 yılında Gitme Gülüm albümlerini çıkarmıştır. Bu yıldan sonra uzun bir süre ortalarda görülmeyen Hakan Taşıyan bir süre albüm ya da herhangi bir müzikal çalışma yapmadı.

Müzik kariyerinin yanından oyuncuk geçmişi de olan Hakan Taşıyan, 1998 tarihinde "Hesabım Bitmedi” isimli dizinde Hilal Aslangiray ve Ebru Destan ile başrol oynamıştır. 2001 tarihinde ise "Güz Gülleri" isimli dizi ile beraber önemli kişilerle başrol oynamıştır.

Müslüm Gürses'e olan benzerliği ve "Güz Gülleri" şarkısıyla bir dönem çok ünlenen arabesk müziğinin sevilen ismi Hakan Taşıyan, 2017 yılında yeniden basında boy göstermeye başladı. Çıkış yaptığı dönemdeki haline göre bir hayli kilo veren ünlü sanatçı, bir dönem alkol tedavisi gördüğü haberleriyle gündeme geldi.

2018 yılında uzun bir aranın ardından yeni albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkan Hakan Taşıyan, son albümü olan "Sessiz Sedasız Dönüş"ü piyasaya çıkardı. Toplam 9 şarkıdan oluşan albümde Mehmet Ali Öç, Taner Solak, Ali Tekintüre, Mustafa Yaşamış, Vural Şahin, Tarık Ağansoy, Fethi Demir, Yusuf Bulut ve Ahmet Demir gibi müzik adamlarının eserleri yer aldı. Albümün aranjeleri ise Tarık Ağansoy, Göksun Çavdar, Ceyhun Çelik ve Fethi Karaduman gibi müzisyenlerin imzası bulunuyor.

Hakan Taşıyan nereli?

Hakan Taşıyan'ın babası doğulu, annesi ise Karadenizli'dir. Hakan Taşıyan'ın 8 kardeşi vardır.

Hakan Taşıyan kaç yaşında?

1 Nisan 1973 doğumlu Hakan Taşıyan 48 yaşındadır.

twitter takip