CHP müzik yasağını Danıştay’a taşıdı

CHP+m%C3%BCzik+yasa%C4%9F%C4%B1n%C4%B1+Dan%C4%B1%C5%9Ftay%E2%80%99a+ta%C5%9F%C4%B1d%C4%B1
ABONE OL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, gece 01.00’den sonra getirilen müzik yasağını Danıştay’a taşıdı.

İçişleri Bakanlığının yayımlamış olduğu genelge ile gece 01.00’den sonra getirilen müzik yasağına karşı Gamze Akkuş İlgezdi Danıştay’da dava açtı. Evrensel’den Damla Kırmızıtaş’ın haberine göre, İktidarın niyetinin pandemi ile mücadele değil yaşam tarzına müdahale olduğunu söyleyen İlgezdi, “Anayasa’mızın 64. maddesine aykırı hareket ediyorlar. Sanat faaliyetlerini desteklemek yerine engelliyorlar. Sanatçılarımızı korumak yerine konserlerini yasaklıyor, ahlaksızlıkla suçluyorlar. Bu zihniyet yüzünden kültür ve sanat dünyamız 2 yıldır kan ağlıyor” dedi.

SEKÜLER YAŞAMA SALDIRI

Gamze Akkuş İlgezdi, “Pandemi ile mücadele bahanesiyle bu ülkenin seküler yaşam tarzına bir saldırı gerçekleştirildiği aşikardır. Tüm mekanlarda HES kodu uygulaması kalktı, yüz yüze eğitime geçildi, toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe kuralının kalkmasıyla tüm koltuklar satışa sunuldu, açık alanların yanı sıra kapalı mekanlarda dahi maske uygulaması kalktı. Virüsle ilgili aklınıza gelen bütün kısıtlamalar kaldırıldı. Nasıl bir virüs ki müzikle, notayla yayılıyor? Virüsün yayılmasında nasıl bir değişiklik oldu da müzik yasağının saatleriyle oynanarak saat 22.00’den 24.00’e şimdi ise 01.00’e çekildi?” ifadelerini kullandı.

Gamze Akkuş İlgezdi müzik yasağı ile ilgili sözlerine şöyle devam etti:

“Anayasa’mızın 64. maddesine aykırı hareket ediyorlar. Sanat faaliyetlerini desteklemek yerine engelliyorlar. Sanatçılarımızı korumak yerine konserlerini yasaklıyor, ahlaksızlıkla suçluyorlar. Bu zihniyet yüzünden kültür ve sanat dünyamız 2 yıldır kan ağlıyor. Sanat emekçilerimize sözümdür. Müzik yasağı kısıtlamasına yönelik Danıştayda açtığımız davanın takipçisi olacağım. Bu yasak ya kalkacak ya kalkacak.” 

twitter takip