Yunanistan'da ana muhalefet lideri Çipras'tan Türkçe mesaj

Yunanistan%E2%80%99da+ana+muhalefet+lideri+%C3%87ipras%E2%80%99tan+T%C3%BCrk%C3%A7e+mesaj
ABONE OL

Yunanistan'da ana muhalefet lideri Aleksis Çipras, sosyal medya hesabı Twitter'dan Türkçe paylaştığı mesajda, 'Kışkırtmalara son verelim ve uluslararası hukuk temelinde diyaloğa geri dönelim. Hepimizin karşı karşıya olduğu ekonomik krize cevap aşırı milliyetçilik değildir' dedi.

Yunanistan'da ana muhalefet lideri Aleksis Çipras, Türkçe paylaşım yaparak, "Hepimizin karşı karşıya olduğu ekonomik krize cevap aşırı milliyetçilik değildir" dedi.

Çipras, dün sosyal medya hesabı Twitter'dan Türkçe paylaşım yaptı.

"Yunanistan egemenliğini her türlü tehdide karşı koruyacaktır" diyen Çipras, "O halde kışkırtmalara son verelim ve uluslararası hukuk temelinde diyaloğa geri dönelim" ifadelerini kullandı.

Çipras, mesajında, "Hepimizin karşı karşıya olduğu ekonomik krize cevap aşırı milliyetçilik değildir" dedi.


ERDOĞAN'IN YUNANİSTAN AÇIKLAMALARI

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Efes-2022 Tatbikatı'nda yaptığı açıklamada Yunanistan'a tepki göstermişti.

"Yunanistan'ı gayriaskeri statüdeki adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye, uluslararası anlaşmalara uygun davranmaya davet ediyoruz" diyen Erdoğan, "Şaka yapmıyorum, ciddi konuşuyorum. Özellikle bu millet kararlıdır ve bu millet bir şeyi söylerse ardını da takip eder. Doğu Akdeniz'de ülkemiz ana karasına 2 kilometreden daha az, Yunanistan'a ise 600 kilometreden daha fazla mesafedeki Meis Adası için 40 bin kilometrelik deniz yetki alanı talep etmenin anlamını uluslararası camianın takdirine bırakıyoruz" demişti.

Erdoğan, şunları söylemişti: "Yunanistan'ı tıpkı bir asır önce olduğu gibi pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden ve eylemlerden uzak durması, aklını başına alması konusunda ikaz ediyoruz. Türkiye Ege'de haklarından vazgeçmeyeceği gibi adaların silahlandırılması konusunda uluslararası anlaşmaların tanıdığı yetkileri kullanmaktan geri durmayacak."

twitter takip