Twitter, Facebook, Instagram ve Snapchat, Donald Trump'ın hesaplarını bloke etti!

Twitter,+Facebook,+Instagram+ve+Snapchat,+Donald+Trump%E2%80%99%C4%B1n+hesaplar%C4%B1n%C4%B1+bloke+etti%21;
ABONE OL

Trump yanlısı göstericilerin dün Washington DC'deki Kongre binasını işgal etmesinin ve yaşanan şiddet olaylarının ardından Twitter, Facebook, Instagram ve Snapchat, Başkan Donald Trump'ın hesaplarını bloke etti.

Başkan Donald Trump'a ilk engel Twitter'dan gelirken yapılan açıklamada, başkent Washington'da bugün "görülmemiş ve devam eden şiddetin" ardından Trump'tan 3 paylaşımını kuralların ihlal edildiği gerekçesiyle kaldırması istendiği belirtildi.

Trump'ın Twitter hesabının 12 saat kilitleneceği ifade edilen açıklamada, söz konusu paylaşımlar kaldırılmadığı ve ihlaller devam ettiği sürece hesabın askıya alınacağını bildirildi.

FACEBOOK VE INSTAGRAM'DAN TRUMP'A 24 SAATLİK ENGELLEME

Twitter'ın ardından ABD merkezli sosyal paylaşım platformu Facebook da Başkan Donald Trump'a, Kongreye yapılan baskına yönelik paylaşımları nedeniyle 24 saat boyunca paylaşım engeli koydu.

Şirketten yapılan açıklamada, "Başkan Trump'ın sayfasında iki adet kural ihlali tespit ettik, bu nedenle bu süre zarfında 24 saat boyunca paylaşım yapılması engellendi" dendi.

TRUMP "BUGÜNÜ DE SONSUZA KADAR HATIRLAYIN" PAYLAŞIMI YAPMIŞTI

Facebook'a ait diğer paylaşım sitesi Instagram da Trump'ın hesabının 24 saat kilitlendiğini duyurdu.

Trump, Twitter hesabından taraftarlarına "itidal" çağrısında bulunurken, "Bugünü de sonsuza kadar hatırlayın." şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Twitter, Facebook ve Instagram'ın ardından Snapchat de Donald Trump'ı bloke ederken, hesabın ne kadar kapalı kalacağına ilişkin bilgi verilmedi.

DESTEKÇİLERİ KONGRE BİNASINI BASMIŞTI

Beyaz Saray önündeki mitingden sonra dün ABD Kongresine yürüyen binlerce gösterici, Kongre binasının önündeki barikatları aşarak binaya girmeye çalışmıştı.

Polisle yaşanan çatışmalardan kısa süre sonra bazı göstericiler Senatoya girmişti.

Kongredeki Başkanlık Seçimi Seçiciler Kurulu Oylaması'nın onay oturumuna ara verilmiş, oturuma başkanlık eden Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Kongre üyeleri de binadan çıkarılmıştı.

 

twitter takip