Fransa'da vahşet: Bir kadın başı kesilerek, bir erkek ise boğazı kesilerek öldürüldü!

Fransa%E2%80%99da+vah%C5%9Fet:+Bir+kad%C4%B1n+ba%C5%9F%C4%B1+kesilerek,+bir+erkek+ise+bo%C4%9Faz%C4%B1+kesilerek+%C3%B6ld%C3%BCr%C3%BCld%C3%BC%21;
ABONE OL

Fransa’nın Nice kentinde bir kilisenin yakınlarında bıçaklı bir saldırı düzenlendi. En az üç kişinin yaşamını yitirdiği bildiriliyor.

BirGün gazetesinin haberine göre; Fransa'nın Nice kentinde Notre Dame Kilisesi yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda en az iki kişinin yaşamını yitirdiği bildiriliyor. Bazı kaynaklar, saldırıda üç kişinin yaşamını yitirdiğini belirtiyor.

Fransa İçişleri Bakanı, olayla ilgili polis operasyonunun devam ettiğini açıkladı.

Fransız basınında yer alan bazı haberlerde, kilisenin içinde 70 yaşlarındaki bir erkeğin başı kesilerek öldürüldüğü belirtildi.

Nice kentinin yerel gazetesi Nice Matin ise '70'li yaşlarındaki bir kadının kilisede başının kesildiği' iddiasını dile getirirken, Reuters'a konuşan polis kaynakları da 'bir kadının başının kesildiğini' söyledi. Fransız aşırı sağcı siyasetçi Marine Le Pen de aynı iddiayı ortaya attı.

Bir polis yetkilisi, polis tarafından yakalanmaya çalışılırken yaralanan saldırganın yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını belirtti

Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Notre Dame Kilisesi'nin içinde veya yakınında bıçaklı bir saldırı düzenlendiğini belirterek, polisin saldırganı yakaladığını bildirdi. Estrosi, eylemin bir terör saldırısı olduğunu ifade etti.

Alpes-Maritimes bölgesi milletvekili Eric Ciotti de, saldırının 'terör saldırısı olarak değerlendirildiğini' söyledi.

MACRON, BAKANLARI TOPLADI

Fransız parlamentosunda saldırıda ölenler bir dakikalık saygı duruşuyla anıldı, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da kriz değerlendirmesi için bakanları topladı.

Nice Belediye Başkanı Estrosi, Macron'un Nice'e gelip incelemelerde bulunacağını ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Fransa'nın başkenti Paris'te de 16 Ekim'de ifade özgürlüğü ile ilgili dersinde Muhammed Peygamber'in karikatürlerini gösteren öğretmen Samuel Paty başı kesilerek öldürülmüştü.

Soruşturmada Samuel Paty'i öldüren Abdoulakh A.'nın ailesinden dört kişi, Paty'nin çalıştığı okuldaki bir veli ve 'radikal İslamcı' olmakla bilinen bir kişinin yanı sıra beş öğrenci gözaltına alınmıştı.

twitter takip