TRT'nin 'Ev Yapımı' dizisi geliyor! Oyuncuların evlerinden çektikleri dizi başlıyor!

ABONE OL

Ünlü senarist ve yapımcı Birol Güven koronavirüs nedeniyle setlere ara verilince daha önce denenmemiş farklı bir yönteme imza attı. Oyuncuların sahnelerini evlerinden kendi imkanlarıyla çektikleri Ev Yapımı dizisi Perşembe akşamı başlıyor.

TRT 1 ekranlarında oyuncuların çekimlerini kendi evlerinde ve kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiği yeni bir dizi başlıyor. Ekeanların sevilen dizilerine imza atan Birol Güven tarafından hazırlanan ve adı daha önce 'Evhali' olarak açıklanan dizinin ismi 'Ev Yapımı' oldu.
 
Ev Yapımı dizisi 9 Nisan Perşembe akşamı TER 1 ekranlarında ekran yolculuğuna başlıyor. Dizide, 'Seksenler' dizisinin oyuncular yer alacak. Koronavirüs riski nedeniyle evlerinde karantinada olan oyuncular, dizide Birol Güven'in tüm ısrarlarına rağmen sete gelmek istemeyecekler ve bulunan çözüm ile de çekimlerini kendi evlerinde yapacaklar.
 
Oyuncuların çekimlerini yapmalarına da, eşleri ve aileleri yardım ediyor.
 
Senaryosu Birol Güven tarafından kaleme alınan, oyuncuların kendi evlerinde kendi imkanlarıyla çektiği eğlenceli dizi “Ev Yapımı” Perşembe akşamı saat 20.00’de ilk bölümüyle ekrana geliyor.
 
Adı gibi “ev yapımı” olan dizi, yaşanan bu zorlu günlerde TRT 1 izleyicilerinin yüzlerini gülümsetmeyi amaçlıyor.
 
Bu dizi için her ev bir set , ailenin her ferdi set ekibinin bir parçası oldu.
 
Usta oyuncu Rasim Öztekin’in sahnelerini eşi Esra Öztekin çekerken, Esra Öztekin’in sahnelerini Rasim Öztekin çekti. Öztekin ailesi hem oyuncu, hem kameraman, hem ışıkçı hem de sesçi oldu.
 
İyi günde kötü günde birbirlerine destek olmaya söz vermiş eşler şimdi de set ekibi olarak aile içi dayanışmasını devam ettiriyor. İçlerinde bir oyuncuyla evli olup 3 çocuk sahibi olan Şoray Uzun, en büyük set ekibine sahip. O evin başrolü de sevgili Elçin Şoray ve birbirinden yetenekli oğulları.
 
Yine bir oyuncu olan Nihan Durukan ile evli olan Necmi Yapıcı’nın oğlu Emre Yapıcı’nın da sinema televizyon öğrencisi ve ödüllü bir kısa filmci olması da bu eve büyük bir avantaj kazandırdı.
 
Seksenler dizisinin senaristlerinden biri olan Murat Aras’ın aynı zamanda tecrübeli bir yelken belgeselcisi olması; Ayşe Tolga, Aşkın Şenol, Zeki Yılmaz, Baran Karaoğlan, Aslı Pektaş gibi oyuncuların çok iyi içerikler üretiyor olması bu dizinin gerçekleşmesinde çok önemli bir etken oldu.
 
Bu işe ilk defa soyunanlar ise teknik ekibin yönlendirmesiyle birkaç gün içinde çok önemli mesafeler aldı. Berat Yenilmez’in eşi Seda Yenilmez artık bir yönetmen oldu.
 
Merakla beklenen “Ev Yapımı”, Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında olacak.
Birol Güven ise, koronavirüs nedeniyle evlerde çekmek zorunda kaldıkları yeni dizisi için "İnşallah kısa sürer" yorumunu yaptı.
 
twitter takip