Masterchef’teki bu görüntülere hayvanseverlerden tepki yağdı!

ABONE OL

TV8’de yayınlanan Masterchef Türkiye’nin son bölümüne sosyal medyada tepki yağıyor...

Dokunulmazlık oyunu öncesinde büyükbaş bir hayvanın yukarıdan aşağıya sarkıtıldığı görüntüleri sosyal medya kullanıcılarının ve hayvan hakları savunucularının tepkileriyle karşılaştı.

Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu’nun Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, söz konusu görüntüler eğlence malzemesi olarak sunulduğu gerekçesiyle eleştirildi. Topluğun paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“Bu bir televizyon şovundan! Çocukların da izleyebildiği bir saatte bu vahşet ekrana “eğlence” olarak getiriliyor. Şiddet pompalıyorsunuz! Bu vahşeti televizyon ekranında eğlence şovuna malzeme yapıyorsunuz! Nusret’i yaratan iğrençliği rating için sürdürüyorsunuz!”

 

Görüntülere bir tepki de Hayvan Hakları Savuncusu ve Cumhuriyet yazarı Zülal Kalkandelen geldi. Kalkandelen, Twitter üzerinden paylaşım yaparak ”Televizyon ekranlarında vahşet görüntüleri yayınlanıyor, sonra da şiddet niye bu kadar arttı diye soruluyor. Bunu eğlence olarak izleyen bir toplumdan ne beklenebilir? Rating için her tür şiddetin, ilkelliğin şovunu yaparsınız değil mi?” dedi.

twitter takip