Masterchef'te kaptanlık oyununu ve düelloyu kim kazandı?

Masterchef%E2%80%99te+kaptanl%C4%B1k+oyununu+ve+d%C3%BCelloyu+kim+kazand%C4%B1?
ABONE OL

TV8'in fenomen yemek yarışması 'Masterchef Türkiye'nin dün akşamki bölümü kaptanlık ve düello oyunlarına ev sahipliği yaptı... Peki 16 Kasım Pazartesi Masterchef kaptanlık oyununu, düelloyu kim kazandı? Masterchef mavi ve kırmızı takım kimlerden oluştu?

TV8 ekranlarında yayınlanan ve jüriliğini Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun üstlendiği sevilen yarışma programı "Masterchef Türkiye"nin 16 Kasım Pazartesi yayınlanan yeni bölümünde kaptanlık ve düello oyunları oynandı.

MasterChef düelloyu kazanan isim, son bölümde belli oldu. Yeni bir kaptanlık mücadelesinin yaşandığı MasterChef Türkiye'nin 16 Kasım tarihli 101. bölümünde kırmızı ve mavi takım yeniden kuruldu. Danilo, Somer ve Mehmet Şef'in istediği mantı yemeğini en iyi şekilde hazırlayan Barbaros mavi takıma kaptan olurken, kırmızı takımın kaptanlığına Serhat'ı getirdi. Kaptanlık oyunu öncesi dört yarışmacı arasında çıkan tartışma tansiyonu yükseltti. Gecenin sonunda oynanan MasterChef düello oyununda ise kazanan isim takımına avantaj kazandırdı.

Masterchef kaptanlık oyununu kim kazandı?

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'de yarışmacılar kaptanlık için karşı karşıya geldi. Kaptanlık oyununda şefler yarışmacılara 45 dakika süre verdi. Sürenin ardından şefler yarışmacıların yaptıkları yemeklerin tadına baktı.

İlk turda Emir, Sefa, Uğur ve Barbaros finale kalan isimlerden oldu. 4 yarışmacının yemeklerinin tadına bakan şefler kaptanlığı kazanan ismin Barbaros olduğunu açıkladı. Mavi takım kaptanı olan Barbaros kırmızı takımın kaptanlığına Serhat'ı getirdi.

Masterchef takımlar yeniden kuruldu!

MasterChef'te kaptanların seçilmesinin ardından takımlar yeniden yeniden kuruldu. Serhat ve Barbaros kırmızı ve mavi takıma güçlü buldukları isimleri seçti. MasterChef'te bu hafta takımlar şöyle kuruldu;

Mavi takım kaptanı olan Barbaros, Özgül, Emir, Sefa, Ebru'yu takımına seçti.

Kırmızı takım kaptanı olan Serhat, Ayyüce, Eray, Uğur'u takımına aldı.

Masterchef düello oyununu kim kazandı?

Haftanın kaptanı olan Barbaros ve Serhat düello oyununda bir kez daha mücadele verdi. Yarışmacılar bu turda kuzu güveç ve yanında pirinç pilavı yapmak için karşılaştı. Şefler bu turda yarışmacılara 50 dakika süre verdi.

Süre sonunda şefler, tadım yaparak kaptanlar düellosunu kazanan ismin Barbaros olduğunu duyurdu. Barbaros ilk dokunulmazlık oyunu öncesinde menüyü oluşturma şansına sahip oldu. Böylece dokunulmazlık oyununda çorba, soğuk başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlıdan oluşan menüyü Barbaros oluşturacak.

Gergin anlar yaşandı!

Kaptanlık oyunu öncesinde MasterChef Özgül, Esra'nın vedası için üzgün olduğunu söyledi. Özgül'ün sözlerinin ardından Ayyüce ise, haftalık performansa bakarak bir ismi potaya gönderdiklerini, o ismin de Esra olduğunu açıkladı. Ebru ise performansa göre oy verdiklerini söyledi.

Tartışmaya dahil olan Eray ise kadın yarışmacıların kulis yaptığı iddiasında bulundu. Konuşmanın ilerleyen dakikalarında MasterChef Ebru ile Barbaros arasında tartışma yaşandı. Ebru ve Eray arasında da geçen diyalogda ise Eray yarışmacı arkadaşına "Benim yemeğim hakkkında yorum yapma" dedi. Bu cevap karşısında Ebru ise "Sana mı soracağım" şeklinde yanıt verdi.

twitter takip