Diriliş Ertuğrul yeniden izleyici ile buluşuyor! Ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacak?

Dirili%C5%9F+Ertu%C4%9Frul+yeniden+izleyici+ile+bulu%C5%9Fuyor%21;+Ne+zaman+ve+hangi+kanalda+yay%C4%B1nlanacak?
ABONE OL

Şu sıralar devamı niteliğindeki 'Kuruluş Osman' dizisi çekilen 'Diriliş Ertuğrul' tekrar bölümleriyle izleyici karşısına çıkacak.

3 kıta ve 7 denize hükmeden büyük imparatorluğun destansı hikayesi TV 360’ta yeniden ekrana geliyor.
 
5 sezon boyunca TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın rol aldığı 'Diriliş Ertuğrul' dizisi 24 Nisan Cuma günü (bu akşam) itibariyle her akşam 21:00’de 360 ekranlarında izleyicileriyle buluşacak. Her gece 02:00’de de tekrarı yayınlanacak.
 
Geçen sene ekranlara veda eden ve şu sıralar devamı nitelğindeki 'Kuruluş Osman' dizisi çekilen Diriliş Ertuğrul, üç kıtada altı asır boyunca hüküm süren ihtişamlı Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu hazırlayan döneme ve Ertuğrul Gazi’nin hikâyesine ışık tutuyordu. 
 
İlk sezonunda 13. yüzyılda Kayı boyunun Tapınak Şövalyeleri'ne karşı olan mücadelelerini konu alan dizide şu konular işleniyordu:
 
Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?
 
Ertuğrul Bey, İlbilge, Hayme Ana, Turgut Alp, Bamsı Beyrek, Dragos… Hayranlık uyandıran kahramanlarıyla efsane dizi “Diriliş Ertuğrul” her gün 21:00’de 360’ta olacak. 
 
twitter takip