'WhatsApp, gizlilik sözleşmesinde geri adım attı' iddiası

%E2%80%99WhatsApp,+gizlilik+s%C3%B6zle%C5%9Fmesinde+geri+ad%C4%B1m+att%C4%B1%E2%80%99+iddias%C4%B1
ABONE OL

WhatsApp'ın tartışma yaratan gizlilik sözleşmesinde geri adım attığı öne sürüldü. İddiaya göre politikayı reddeden kullanıcılar, hiçbir kısıtlama ile karşılaşmayacak.

WhatsApp'ın, tartışma yaratan kullanım koşulları ve gizlilik politikasıyla ilgili yeni bir karar aldığı öne sürüldü. WABetaInfo tarafından yapılan keşif, uygulamanın yeni politikalarının yalnızca isteğe bağlı olacağını ortaya koydu. WABetaInfo'ya göre; politikayı reddeden kullanıcılar, hiçbir kısıtlama ile karşılaşmayacak.

WhatsApp, 2021 yılının başında çok tartışılan yeni gizlilik politikaları ile gündemin merkezine oturmuştu. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, yeni gizlilik politikaları ile verilerini Facebook ile paylaşmak zorunda kalacaklardı. Türkiye dahil pek çok ülkede büyük tartışmalar yaratan karar, gelen tepkilerin ardından ertelendi.

WebTekno'dan Eray Kalelioğlu'nun aktardığı habere göre; WhatsApp'ın kodlarında araştırmalar yaparak yeni özellikleri önceden duyurmasıyla bilinen WABetaInfo, konuyla ilgili yeni bir gelişmenin olduğunu açıkladı.

WhatsApp kodlarında yapılan yeni bir keşiften bahseden WABetaInfo, gizlilik politikasının hem bireysel kullanıcılar hem de işletme hesapları için isteğe bağlı olacağının kesinleşeceğini ifade ediyor.

twitter takip