Twitter tarih verdi: Mart ayında kapatıyor!

Twitter+tarih+verdi:+Mart+ay%C4%B1nda+kapat%C4%B1yor%21;
ABONE OL

Twitter'ın canlı yayın platformu Periscope tarihe karışıyor...

Twitter’ın paylaştığı bir blog gönderisinde platform, Periscope mobil uygulamalarının mart 2021’e kadar kullanımdan kaldırılacağını söylüyor.

Şirket gönderide, “Gerçek şu ki Periscope uygulaması sürdürülemez bir bakım modunda ve bir süredir öyle. Geçtiğimiz birkaç yılda, kullanımın azaldığını gördük ve uygulamayı destekleme maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini biliyoruz.” denildi.

Platform, 2020 garip bir yıl olmasa Periscope duyurusunu daha önce yapacaklarını belirtti.

Periscope mart ayına kadar tamamen kapatılmayacak olsa da şirket, bugün kullanıma sunulan uygulamaların en son güncellemesinden başlayarak yeni hesap kayıtlarını zaten engelliyor. Kullanıcılar, gelecek yıl uygulama kapatılmadan önce hem Periscope videolarını hem de verilerini içeren bir arşivi indirme şansına sahip olacak.

Twitter, Periscope’u Mart 2015’te, hizmet henüz piyasaya sürülmeden önce, canlı yayının en parlak döneminde satın aldı. Periscope, Twitter’ın hatırı sayılır sosyal varlığının arkasındaki tüm gücüyle o ayın sonunda piyasaya sürülecekti. Ancak Periscope’un o zamanki tüm popülaritesi karşısında, diğer canlı yayın hizmetlerinin – Twitch’in juggernaut’u gibi – yakaladığı başarıyı yakalaması beklenmedi.

twitter takip