Albayrak Grubu'nun 1,5 milyon dolarlık dava açtığı Microsoft'tan yanıt!

Albayrak+Grubu%E2%80%99nun+1,5+milyon+dolarl%C4%B1k+dava+a%C3%A7t%C4%B1%C4%9F%C4%B1+Microsoft%E2%80%99tan+yan%C4%B1t%21;
ABONE OL

Albayrak Grubu, kurumsal kaynak planlama (ERP) sistemi hizmeti aldığı Microsoft'a, şirketi, merkezi yurt dışında bulunan bir bulut sistemi kullanmaya mecbur ettiği ve üretim sürecinde kesinti kaynaklı uğradığı zarar iddiasıyla 1,5 milyon dolarlık dava açmıştı. Microsoft'tan bu iddialara jet bir yanıt geldi.

Albayrak Grubu, şirketi, merkezi yurt dışında bulunan bir bulut sistemi kullanmaya mecbur ettiği ve üretim sürecinde kesinti kaynaklı uğradığı zarar gerekçesiyle Microsoft'a dava açmıştı.

Konuyla ilgili Microsoft Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, davaya konu olan iddialar reddedildi.

İşte, o açıklama:

"Microsoft, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde yürürlükteki yasalara ve düzenlemelere saygı duyar; sözleşmelerden doğan yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getirir.

Bulut bilişim hizmetlerinden faydalanan kullanıcıların mahremiyetini koruma yükümlülüğünü son derece ciddiye alan Microsoft’un, kullanıcı onayı olmaksızın verileri işlemesinin, kullanmasının ya da paylaşmasının hiçbir koşul altında kesinlikle yapılmadığını vurgulamak isteriz. 

28 yılı aşkın süredir Türkiye’de yürüttüğü faaliyetlerle küçük işletmelerin üretkenliğine; büyük işletmelerin rekabet gücüne ve kamu sektörünün verimliliğine katkı sağlayan Microsoft Türkiye, milli yazılım ekosisteminin gelişiminde de önemli bir rol üstlenmektedir. Bugün 300 çalışanıyla global teknoloji arenasında ülkemizi gururla temsil eden Microsoft Türkiye, ülkemizde bireylere ve kurumlara daha fazlasını başarabilmeleri için güç katma misyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

İlgili haberde yer verilen iddialara karşı tüm haklarımızı saklı tuttuğumuzu bildirir; kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz ederiz.

Microsoft Türkiye"

twitter takip