TYT'ye soru olan Mabel Matiz'den açıklama: En az sizin kadar şaşırdım

TYT%E2%80%99ye+soru+olan+Mabel+Matiz%E2%80%99den+a%C3%A7%C4%B1klama:+En+az+sizin+kadar+%C5%9Fa%C5%9F%C4%B1rd%C4%B1m
ABONE OL

YKS'nin ilk oturumu olan TYT tamamlandı. Sınavda, Mabel Matiz'in Maya albümü soru olarak öğrencilerin karşısına çıktı.

YKS’nin ilk oturumu olan TYT, bugün saat 10.15’te başladı ve 165 dakikada tamamlandı. TYT’de Türkçe testinde 40, sosyal bilimler testinde tarihten 5, coğrafyadan 5, felsefeden 5, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5’er olmak üzere toplam 20, temel matematik testinde 40, fizikten 7, kimyadan 7 ve biyolojiden 6 sorunun yer aldığı fen bilimleri testinde de 20 soru yöneltildi.
 
Sınava girenlerden alınan ilk bilgilere göre TYT Türkçe testinde “Gözümün gördüğü, göğsümün bildiği ile bir değil” cümlesinde anlatılmak istenen nedir?” şeklinde bir soru soruldu.
 
Soruda geçen “Gözümün gördüğü, göğsümün bildiği ile bir değil” cümlesi ise aynı zamanda Mabel Matiz’in “Fırtınadayım” şarkısında yer alıyor. Mabel Matiz, sosyal medyada gündem oldu.,
 
Sosyal medyadan açıklama yapan sanatçı, “Sevgili arkadaşlar selam. Bugünkü YKS sınavında şarkılarımı konu alan sorulardan şimdi haberim oldu. Valla ne diyeyim, en az sizin kadar şaşırdım. Buna ek olarak, sevindim de galiba. Bu, ne bilmiyorum, ama bu bir şey” dedi.
 
 
 
 
 
twitter takip