TRT Genel Müdürü İbrahim Eren: Türkiye Eurovision için görüşmelere başladı

TRT+Genel+M%C3%BCd%C3%BCr%C3%BC+%C4%B0brahim+Eren:+T%C3%BCrkiye+Eurovision+i%C3%A7in+g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fmelere+ba%C5%9Flad%C4%B1
ABONE OL

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, yetkililerin uzun bir aradan sonra Eurovision’la tekrar bağlantıya geçtiğini duyurdu.

Türkiye 2012 yılından bu yana Eurovision şarkı yarışması katılmıyor. Milliyet gazetesi köşe yazarı Ali Eyüboğlu, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'e bu konunun nedenini sordu.

Eren, Eyüboğlu'na yaptığı açıklamada; “Yönetim kurulumuz da hâlâ aynı kararda devam ediyor, ama bu arada ‘Eurovision’la da görüşüyoruz” ifadelerini kullanarak, yetkililerin uzun bir aradan sonra tekrar bağlantıya geçtiğinin haberini verdi.

Avrupa Yayın Birliği'nin yeni Başdanışmanı Martin Österdahl’dan bahseden Eren, “Eurovision’un başına Kuzey Avrupa’dan çok iyi biri geldi. Bence bu sene çok başarılıydı. Uzun zaman sonra güzel bir yarışma yaptılar. Yeni gelenle bizim arkadaşlar görüşmeye başladı. Ne olur bilemem” dedi.

Türkiye, 1975'teki ilk çıkışından bu yana Eurovision'a 34 kez katıldı. 2012 yılında Can Bonomo’nun 'Love Me Back' şarkısıyla son kez yarışmaya katılan Türkiye, 2013 yılında puanlama sistemiyle ilgili haksızlıklar nedeniyle Eurovision’dan çekilmişti.

twitter takip