Sanatçı Nusret Çetinel hayatını kaybetti

Sanat%C3%A7%C4%B1+Nusret+%C3%87etinel+hayat%C4%B1n%C4%B1+kaybetti
ABONE OL

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST), sanatçı Nusret Çetinel'in hayatını kaybettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST), oyuncu ve seslendirme sanatçısı Nusret Çetinel'in vefatını, sosyal medya hesabı üzerinden, "Ne çok öldük be Nusret Abi..." notuyla yaptığı paylaşımla duyurdu.

NUSRET ÇETİNEL KİMDİR?

Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı Nusret Çetinel, 26 Ocak 1952 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Konservatuvara girdiği yıldan itibaren özel ve devlet tiyatrolarında oynadı. 2011 yılında Devlet Tiyatroları'ndan emekli oldu. 1976'dan itibaren TRT televizyonunda dublaj sanatçısı olarak çalıştı.

Rafadan Tayfa, Pembe Panterin Dönüşü, Polis Akademisi, Police Story, Tanrının Zırhı, Jetgiller, Cehennem Melekleri 2, Yıldız Savaşları Bölüm 2 gibi projelerde seslendirme yapan Nusret Çetinel Ayrıca; Eyvah Babam, Bizim Evin Halleri, Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma, Yağmurdan Sonra, Yeşeren Düşler, Hakkını Helal Et, Nazlı Yarim, Tek Türkiye, Son Ağa, Unutma Beni, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Hür Adam Öyle Bir Geçer Zaman ki, Muhteşem Yüzyıl, Patron Mutlu Son İstiyor, Sevda Kuşun Kanadında ve İsimsizler gibi yapımlarda rol almıştır. Son olarak Show TV ekranlarında yayınlanan Aşk Ağlatır dizisinde Hikmet karakterine hayat vermişti. (ANKA)

twitter takip