“Marie Curie” filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

“Marie+Curie”+filminin+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler?
ABONE OL

Nobel ödüllü ilk kadın bilim insanının mücadelesini anlatan “Marie Curie” filmi bu akşam TRT2 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Fransız yönetmen Marie Noëlle’nin filmi “Marie Curie” 19 Eylül Pazar 22.00’de TRT 2’de.

20. yüzyıla damgasını vuran bir kadının tutku dolu hikayesi… Nobel Ödülü sahibi ilk kadın Marie Curie’nin, erkeklerin baskın olduğu bir toplumda başarılı bir bilim insanı olmak için verdiği ilham verici mücadelesi.

1905’te kocası Pierre ile radyoaktif maddelerin keşfi üzerine Nobel Ödülü kazandıktan sonra Marie, hayatında yeni zorluklarla karşılaşacaktır. Fransa’da araştırmalarına devam etmeye karar veren ikili burada çocukları için de yeni bir hayat kurmak ister. Ancak büyük bir aşkla bağlı olduğu Pierre hayatını kaybedince Marie, araştırmalarına tamamen yabancı olduğu bu ortamda tek başına devam etmek zorunda kalır. Burada hem yaşadığı aşk, hem de bilimle uğraşan başarılı bir kadın olarak toplumun tabularıyla karşılaşsa da Marie asla pes etmez.

İki farklı alanda Nobel ödülüne sahip ilk ve tek bilim insanı olan Marie Curie’nin ölümsüzleşen ismi ve çalışmaları günümüzde de birçok insana ilham vermeye devam ediyor.

Yönetmen: Marie Noëlle

Oyuncular: Karolina Gruszka, Charles Berling, André Wilms, Arieh Worthalter, Samuel Finzi, Daniel Olbrychski, Sabin Tambrea

Yapım Yılı, Ülke: 2016, Almanya-Fransa-Polonya

twitter takip