Mobbing iddiaları sonrası görevine son verildi! DHA'da üst düzey ayrılık!

Mobbing+iddialar%C4%B1+sonras%C4%B1+g%C3%B6revine+son+verildi%21;+DHA%E2%80%99da+%C3%BCst+d%C3%BCzey+ayr%C4%B1l%C4%B1k%21;
ABONE OL

Demirören Medya Grubu'na bağlı olan DHA'nın tepe yöneticisi görevden alındı.

Demirören Medya Grubu çatısı altında bulunan Demirören Haber Ajansı (DHA) Genel Müdürü Kubilay Gülbek'in görevden alındığı öğrenildi.

Medyakoridoru'nun edindiği bilgiye göre; Gülbek'in görevden alınma nedeni çok sayıda çalışanın mobbinge maruz kalmasının yönetimde yarattığı rahatsızlık.

a Haber İstihbarat Şefi olarak çalışırken CNN Türk Haber Koordinatörlüğü görevine getirilen Gülbek, daha sonra CNN Türk'ten alınarak 7 Ağustos 2019'da Demirören Haber Ajansı Genel Müdürü yapılmıştı.

KUBİLAY GÜLBEK KİMDİR?

Meslek hayatına 1986 yılında Tercüman Gazetesi'nde polis muhabiri olarak başlayan Gülbek, ardından Sabah Gazetesi'ne transfer oldu.1990 yılında televizyon haberciliğine adım atan Gülbek sırasıyla Reha Muhtar ile Show Haber, Uğur Dündar ile Star Haber'de ter döktü.  Bir dönem Star Gazetesi'nde analiz ve siyasi yazılar da yazan Gülbek, 24 TV'nin kuruluşunda yer alarak 5 yıl boyunca İstihbarat Şefliği görevinde bulundu. Ardından geçtiği A Haber'de 6 yıldan bu yana İstihbarat Şefi olarak görev yaptı, daha sonra CNN Türk Haber Koordinatörlüğü görevine getirildi ve son olarak DHA Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. 

 

twitter takip