Flaş gelişme! tv100, Ahu Özyurt'un görevine son verdi!

Fla%C5%9F+geli%C5%9Fme%21;+tv100,+Ahu+%C3%96zyurt%E2%80%99un+g%C3%B6revine+son+verdi%21;
ABONE OL

Deneyimli haberci Ahu Özyurt'un tv100 ile yolları ayrıldı.

3 yıla yakın bir süredir 3N Medya Grubu'na bağlı yayın yapan tv100 kanalının sunucu kadrosunda bulunan deneyimli haberci Ahu Özyurt'un görevine son verildi.

Duyuruyu Twitter'dan yapan Özyurt, görevine ekonomik nedenlerle son verildiğini açıkladı.

İşte, Özyurt'un o açıklaması:

"Üç yıla yakın zamandır program yaptığım ve hep büyük keyifle çalıştığım @tv100‘deki görevime ekonomik nedenlerle son verildiğini öğrendim. Ekip arkadaşlarım ve kanal yönetimine, konuklarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. #veda"

 

Özyurt, kanalda "Sağlı Sollu" ve "Kime Göre Neye Göre" adlı programların sunuculuğunu üstleniyordu...

 

AHU ÖZYURT KİMDİR?

1970 Ankara doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden Lisans Derecesi ile mezun olmuştur. Ardından Columbia Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulundan master derecesi ile tamamlamıştır. Anne ve babası Ankara’da doktor olarak çalışmıştır ve bu dönemde Ankara’da doğmuştur. 4 yaşına kadar Ankara’da yaşamış ardından annesinin ve babasının mesleği nedeni ile Bursa’ya taşınmıştır. Kendisinden bir yaş büyük ablası vardır. İlkokul ve Ortaokulu Bursa’da tamamlamış Bursa Anadolu Lisesinden mezun olmuştur.

2003 senesinde program hayatına CNN Türk ekranları ile merhaba demiş ve Gece Görüşü isimli programı hazırlayıp sunmuştur.

Öncesinde ise Haber Merkezinde editör sunuculuğu yapan Ahu Özyurt Deniz Bayramoğlu ile İş Yemeğini hazırlamış sunmuş 2007 senesinde ise CNN Türk ve Milliyet Washington muhabirliği yapmıştır. Türkiyeye döndükten sonra ise Bloomberg HT, CNN Türk, Radikal, Hürriyet Daily News gazetelerinde haftalık yazılar yazmıştır.

2013’te Amerika’nın Tahran’da bulunan ve 30 senedir kapalı olan büyükelçiliğine ilk giren batılı gazeteci olan Ahu Özyurt 1999’da Abdullah Öcalan’ın İtalya’ya kaçışını 2 ay süresince NTV adına Roma’dan takip etmiştir. Bugüne kadar Gece Görüşü ve Obama: Bir Kusursuz Fırtına isimli kitapları okur severler ile buluşturdu. Ayrıca Elçiliğin Sırları ve TSK’da Kadın Gücü isimli belgeselleri hazırlamıştır.

Çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilen Ahu Özyurt CNN Türk Haber Editörü çalışmalarda bulunmuştur. Özyurt, son olarak tv100 kanalında 3 yıla yakın bir süre sunuculuk görevi üstlendi.

twitter takip