Yeni bir radyo kuruldu! Kadrosunda hangi tanınmış isimler var?

Yeni+bir+radyo+kuruldu%21;+Kadrosunda+hangi+tan%C4%B1nm%C4%B1%C5%9F+isimler+var?
ABONE OL

Haber, bilgi, kültür, eğitim, müzik, eğlence bundan böyle farklı renk ve sesleriyle 102.0 frekansında ve www.radyobir.com.tr adresiyle Türkiye’nin konuşan radyosu RadyoBir'de.

Türk yayın dünyasına ilk 'merhaba'yla hızlı giren RadyoBir, yayıncılıkta birçok ilke imza atmış bir isim olan Dr. Hakan Dikmen'in genel mu¨du¨rlu¨ğu¨nde; büyülü dünyanın tecrübeli isimleri Caner Karaer ve Burçin Şimşek, yıllarını radyo mikrofonlarının başında geçiren aileden yayıncı Seda Köksal ve DJ Sam show dünyasının sevilen ismi Okan Karacan gibi pek çok renkli isim; günlük siyasi yorumlarıyla gazeteci-yazar Avni Özgu¨rel, gazeteci-yazar Nedret Ersanel ve alanlarının en tanınmış akademisyenleri Doç. Dr. Fahri Erenel, Prof. Dr. Su¨leyman Seyfi Öğu¨n, Dr. Furkan Kaya, Haydar Oruç gibi isimlerle 102.0 frekansında yayında.

"Aynı frekanstayız" mottosuyla yayın hayatına başlayan RadyoBir'in manifesto başlığı da; "HEPİMİZ AYNI FREKANSTAYIZ.."

RadyoBir'in manifestosu ise şöyle:

"Radyo.. Televizyon, bilgisayar, YouTube, Instagram, Twitter… Onlarca mecra.. Neredeyse hepsi son yarım asırda çıktı, yaygınlaştı.. Bir tek o mobilyasından başka pek bir şey değişmeden yerini koruyor..

Sihirli kutumuz, Alaaddin’imizin lambası o..

RadyoBir yayın dünyasına adım atarken herkesin her şeyi her zamankinden fazla konuşmak, dinlemek, tartışmak istediği bir yolda olduğumuzun farkında.. Yeni bir döneme girdik..
Kovid-19’un önümüze açtığı bu yol siyasette, ekonomide, sağlıkta, çalışma hayatında, sporda, müzikte, sanatın bütün dallarında, eğlencede, medyada kısacası hayatın bütün alanlarında önüne çıkan ne varsa savuracağa benziyor..
Bir açıdan panikletecek bir tablo bu.. Hoşumuza gitsin-gitmesin alışageldiğimiz her şeyin, insanlarla, çevreyle, eşyalarla kurduğumuz ilişkinin yıkılması.. Kısacası değişim...
Kabullenmek kolay değil bunu.. Özellikle de var olanı korumak isteyen, çıkarları bunu gerektiren, değişimin kendisini kulvar dışına iteceği korkusunu yaşayanlar açısından.
Ancak bir başka açıdan bakarsanız gençliğe, yenileşmeye, ufku genişletmeye, silkinmeye kapı açmak demek bu..
Radyo Bir işte bunun için geliyor.. Değişimin, yenileşme umudunun sesi nefesi olmak için geliyoruz..
Slogan olarak ‘Hepimiz aynı frekanstayız’ dedik..
Bunu söylerken ‘Sizinle aynı dalga boyunda titreşiyoruz’ demek istiyoruz..
Elini tele, tuşa, pedala, mandala birlikte uzatan, aynı sesi veren insanlar korosu olmak için.."

twitter takip