Valilikten açıklama: AKP'li Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durduran polisler, 'mevzuat dışına çıktıkları için' açığa alındı

Valilikten+a%C3%A7%C4%B1klama:+AKP%E2%80%99li+Zeynep+G%C3%BCl+Y%C4%B1lmaz%E2%80%99%C4%B1n+arac%C4%B1n%C4%B1+durduran+polisler,+%E2%80%99mevzuat+d%C4%B1%C5%9F%C4%B1na+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1klar%C4%B1+i%C3%A7in%E2%80%99+a%C3%A7%C4%B1%C4%9Fa+al%C4%B1nd%C4%B1
ABONE OL

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın paylaştığı, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durduran polislere sert bir şekilde yanıt verdiği görülen videoyla ilgili, Mersin Valiliği açıklama yaptı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre; Açıklamada, polislerin mevzuat dışına çıktığı gerekçesiyle hakkında yasal işlem başlatıldığı belirtildi:

"İlimizde 18 Temmuz saat 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır.

"Bahse konu olayda Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları Trafik Kanunu'nun 71. Maddesi G Bendi'nde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır.

"Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele İl Emniyet Müdürü'ne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir.

twitter takip