Üsküdar Belediyesi, gazeteci Nilay Örnek’in programını olduğu gibi kopyaladı, 'çalıntı' yorumlarını ise sildi!

%C3%BCsk%C3%BCdar+Belediyesi,+gazeteci+Nilay+%C3%96rnek%E2%80%99in+program%C4%B1n%C4%B1+oldu%C4%9Fu+gibi+kopyalad%C4%B1,+%E2%80%99%C3%A7al%C4%B1nt%C4%B1%E2%80%99+yorumlar%C4%B1n%C4%B1+ise+sildi%21;
ABONE OL

Gazeteci Nilay Örnek, AKP'li Üsküdar Belediyesi'ne sosyal medyadan tepki gösterdi...

Gazeteci Nilay Örnek, Spotify ve iTunes üzerinden yayınladığı “Nasıl olunur” podcast programının isminin ve içeriğinin, Üsküdar Belediyesi tarafından başka bir programda kullanılmasına tepki gösterdi.

Mart 2019’dan bu yana aynı isimde içerik üretip program yapan Nilay Örnek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “I·nsanlar her s¸eyi, herkesi bilmek zorunda degˆil. Ha bir Google insana neler o¨gˆretiyor o ayrı, insan is¸ yaparken yapacagˆı formata, isme bir bakar bence” diye yazdı.


Programın belediye tarafından Youtube üzerindeki paylaşımının altındaki “çalıntı” olduğuna dair yorumlar ise silindi. Daha sonra videonun altındaki yorum bölümü ise belediye tarafından tamamen kapatıldı.

Nilay Örnek de yapılanlar karşısında, “Edepli davranmaya çalışıyorum ama inanılmaz bu yapılan. Perşembe gününden beri bu programın sanatçısına, konuğuna, belediyeye durumu iletiyorum. İletildi, görüldü. Nasıl Olunur isminde aynı formatta iki yıldır yaptığım ve 100’üncü bölümüne az kalmış bir podcast yayınım var. Ve aynısını yapmak şart mıdır” ifadelerini kullandı.

Örnek, yapım şirketinden ise kendisine, “Merhaba. Bilmiyorduk. Konuyla ilgileneceğiz. Teşekkürler bilgilendirme için” yanıtının verildiğini aktardı.

twitter takip