Habertürk muhabiri: 'Ukraynalı kadınlar, kocalarını bırakıp ülkeyi terk ediyorlar!'

Habert%C3%BCrk+muhabiri:+%E2%80%99Ukraynal%C4%B1+kad%C4%B1nlar,+kocalar%C4%B1n%C4%B1+b%C4%B1rak%C4%B1p+%C3%BClkeyi+terk+ediyorlar%21;%E2%80%99
ABONE OL

Rusya tarafından işgal edilen Ukrayna'dan bildiren Habertürk muhabiri Çetiner Çetin, Ukraynalı kadınların güvenli bölgelere gitmesi hakkında 'Türkiye'de eminim hiçbir kadın kocasını bırakmaz' dedi. Bu sözler, sosyal medyada oldukça tepki çekti.

Ukrayna’dan bildiren Habertürk muhabiri Çetiner Çetin, ülkeden kaçanlarla ilgili bilgi verirken, Ukraynalı kadınların hızlı bir şekilde ülkeyi terk ettiğini çünkü bir ulus kimliği oluşmadığını öne sürdü ve ’Türkiye’de eminim hiçbir kadın kocasını bırakmaz’ ifadesini kullandı.

Çetin’in tepki çeken sözleri şöyle:

"Ukrayna’da bir ulus kimliği oluşmamış. Mesela insanlar savaşmak yerine terk ediyorlar. Bakıyorum mesela kadınlar hızlı bir şekilde ülkeyi terk ediyorlar, kocaları kadınları gümrüğe getiriyor bırakıyorlar. Belki ben biraz duygusal davranıyorum ama Türkiye’de eminim ki hiçbir kadın kocasını ailesini bırakıp kaçmaz."

 

 

"Bu nasıl bir rezillik" 

Çetin'in canlı yayında kullandığı ifadelere sosyal medyada da tepki yağdı. "Bu nasıl bir rezillik" diyen kullanıcılar, "Ukraynalı kadınlara, yaşlılara dolaylı olarak 'korkak' dedi" diyerek Çetin'i eleştirdi. 

twitter takip