Uğur Dündar ve Erol Mütercimler de KRT TV'de!

U%C4%9Fur+D%C3%BCndar+ve+Erol+M%C3%BCtercimler+de+KRT+TV%E2%80%99de%21;
ABONE OL

Halk TV'deki yayınına son verilen Şimdiki Zaman, KRT ile el sıkıştı. Programın yeni döneminde Uğur Dündar ve Erol Mütercimler'in de her hafta izleyiciyle buluşacağı öğrenildi.

Halk TV yönetimi, Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman adlı programı, "katılımcı gazetecilerin farklı TV'lere de çıkmasını" gerekçe göstererek yayından kaldırdı.

Şimdiki Zaman'ın yapımcıları ise Salı günü KRT ile el sıkıştı. Gürkan Hacır, Barış Yarkadaş, Elfin Tataroğlu ve İsmail Saymaz'ın daimi katılımcısı olduğu program artık KRT'de yayımlanacak.

Programın yapımcıları, yeni dönemde Sözcü Yazarı Uğur Dündar ve Akademisyen Erol Mütercimler'in de yayına katılmasının programın etkisini artıracağı yönünde fikir birliğine vardı.

Gürkan Hacır bu isteği her iki isme de iletti. Hacır, "Hem biz hem de kanal yönetimi sizin de olmanızı ısrarla istiyor. Sizin katkınızı ve desteğinizi istiyoruz" dedi.

Israrlı teklif sonucu yayınlara katılmayı kabul eden Uğur Dündar ve Erol Mütercimler herhangi bir ücret talep etmedi. Böylece Mütercimler ve Sözcü Yazarı Uğur Dündar da artık KRT izleyicisiyle buluşacak.

twitter takip