Tuğçe Kazaz'dan olay sözler: ‘2030'da hilafete geçeceğiz’

Tu%C4%9F%C3%A7e+Kazaz%E2%80%99dan+olay+s%C3%B6zler:+‘2030%E2%80%99da+hilafete+ge%C3%A7ece%C4%9Fiz%E2%80%99
ABONE OL

Bir dönem devamlı din değiştirmesiyle gündemde olan eski manken Tuğçe Kazaz’ın açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

TÜGVA'nın Galata Köprüsü'nde düzenlediği Filistin'e destek eylemi sonrası Hilafet bayrağı taşıyan İsmail Aydemir'e yumruk atan Ege Akersoy tutuklandı. Üniversite öğrencisinin yumruk atması üzerine tutuklanması Türkiye gündeminde taşınmış, sert eleştirilere maruz kalmıştı. Akersoy'un tutuklanmasıyla başlayan tartışmalara, yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeyi başaran Tuğçe Kazaz da dahil oldu.

KAZAZ DALGA KONUSU OLDU

2005 yılında Hıristiyanlık dinini seçerek Yunan Yorgo Seitaridis'le kilisede evlenen ve din değiştiren Tuğçe Kazaz uzun süre bu konu yüzünden hafızalardan silinmedi. 2008'te Yunan eşinden ayrılan eski manken Kazaz, bir süre Budist olmak için toplantılara katıldığı da iddia edildi. Kazaz son olarak 2011'de Müslümanlığa geri dönmüş ve yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelmişti. X'ten son yaptığı paylaşımla ise gündeme gelerek hem tepki çekti hem de dalga konusu olmayı başardı.

TUĞÇE KAZAZ NE DEDİ?

İlginç tespitleriyle sosyal medyanın diline düşen ve dalga konusu olan Tuğçe Kazaz yine adından söz ettirdi. Kazaz, sosyal medya platformu X'te yapmış olduğu paylaşımda şunları söyledi:

"Bu bir tespittir; İstanbul'da şehitlerimiz ve Filistin için Galata Köprüsü'ne yapılan yürüyüşte hilafet bayrağı açan amcanın burnunu kıran gence söyleyin, Türkiye 2030'a kadar tam manasıyla hilafet sistemine geçmiş olacak. Çünkü bölgedeki şartlar Türkiye'yi buna mecbur bırakacak"

Sosyal medyada bu 'tespit' büyük tepki çekti. Kazaz'a "3 din değiştirmiş hilafet diyor" yorumları yağdı.

twitter takip