TRT'nin acı günü... Deneyimli gazeteci hayatını kaybetti!

TRT%E2%80%99nin+ac%C4%B1+g%C3%BCn%C3%BC...+Deneyimli+gazeteci+hayat%C4%B1n%C4%B1+kaybetti%21;
ABONE OL

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, TRT Yayın Denetleme Kurulu önceki üyelerinden, TRT önceki İstanbul Haber Müdürlerinden Sürekli Basın Kartı sahibi Özden Vardar 25 Temmuz 2020 Cumartesi günü vefat etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nun yayınladığı başsağlığı mesajında "Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren değerli arkadaşımız Özden Vardar’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ailesine, yakınlarına ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi. Özden Vardar’ın cenazesi 25 Temmuz 2020 Cumartesi günü ?Bodrum’da toprağa verilecek.
 
ÖZDEN VARDAR KİMDİR?
 
1937 de Balıkesir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir Lisesi’nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu’nu bitirdi. Gazeteciliğe 1960 yılında Ankara’da başladı. Sırasıyla Ankara Telgraf, Tercüman, Yeni Sabah ve Dünya gazetelerinde çalıştı. 1965 yılında TRT Haber Dairesi’nde göreve başladı. TRT de uzun yıllar Parlamento haberleri muhabirliği yapan Vardar, daha sonra 1974 yılında TRT Televizyon Haberleri müdürü oldu. 1978 yılında TRT Haber Dairesi Başkan yardımcısı görevine gelen Vardar  4 yıl bu görevi sürdürdü. Vardar 1982 yılında TRT den erken emekli oldu. Gazeteciliğe devam eden Vardar 1982 -1984 arası Tercüman Gazetesi Ankara bürosunda çalıştı  ve Bulvar Gazetesi Ankara bürosu Haber müdürü oldu. Yeni Asır Gazetesi Ankara bürosu Haber müdürlüğü de yapan Özden Vardar 1985 yılında Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Basın Müşavirliği yaptı ve 4 yıl bu görevi sürdürdü. Özden Vardar 1989 yılında TRT’ye İstanbul Haber Müdürü olarak geri döndü. 1992 yılında TRT İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı görevine gelen Vardar , TRT Yayın Denetleme Kurulu üyeliği de yaptı. Vardar 1997 yılında TRT’den emekli oldu.
twitter takip