TRT'den harem selamlık sınav açıklaması: Sorumluluk üniversitede

TRT%E2%80%99den+harem+selaml%C4%B1k+s%C4%B1nav+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1:+Sorumluluk+%C3%BCniversitede
ABONE OL

Sınav skandalı ile ilgili TRT'den açıklama yapıldı. 'Harem selamlık sınav' ile ilgili sorumluluğun sınavın yapıldığı üniversitede olduğu belirtildi.

'Harem selamlık sınav' skandalının TRT'den açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada sınavla ilgili sorumluluğun üniversitede olduğu ifade edildi.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde gerçekleşen sınavında kadınların ve erkeklerin ayrı sınıflarda sınava girmelerine yönelik çıkan haberlere karşı TRT açıklama yaptı.

TRT’nin kurumsal açıklamasında “Sınav düzeni ve soruları TRT kurumundan bağımsız olarak, Hacı Bayram Veli Üniversitesi yönetimince belirlenmiştir. Üniversiteye bağlı yerleşkeler ile aynı üniversiteye bağlı gözetmenler eşliğinde gerçekleştirilen sınava ilişkin şu ana kadar kurumumuza yansıyan herhangi bir şikâyet ve belge yoktur” denildi.

Öte yandan CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi, konuyu Meclis gündemine taşıyarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. İlgezdi, “TRT yöneticileri bu gücü ‘yeni anayasa’ tartışmasından alıyor. Anlaşılan o ki yeni anayasa metni çoktan hazırlanmış ve laiklik ilkesi de çıkarılmış. Anayasal suç işleyen TRT yöneticilerine yasal işlem yapılacak mıdır?” sorusunu yöneltti. 

twitter takip