TRT'deki değişikliğin nedeni bu mu? 'İbrahim Eren, atv ve Sabah'ın başına geçecek' iddiası!

TRT%E2%80%99deki+de%C4%9Fi%C5%9Fikli%C4%9Fin+nedeni+bu+mu?+%E2%80%99%C4%B0brahim+Eren,+atv+ve+Sabah%E2%80%99%C4%B1n+ba%C5%9F%C4%B1na+ge%C3%A7ecek%E2%80%99+iddias%C4%B1%21;
ABONE OL

TRT'deki görev süresi dolan Genel Müdür İbrahim Eren'in, Serhat Albayrak'ın başında olduğu Turkuvaz Medya Grubu'nun yönetimini Albayrak'tan devralacağı öne sürüldü.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na (TRT) yönelik atamalar gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre TRT yönetiminde değişikliğe gidildi. Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Akış, Osman Urgun ve Erkan Durdu görevlerinden alındı.

Yeni yönetimde FETÖ'ye dizdiği övgülerle bilinen, sözde Ermeni Soykırımı'nı onayladığı konuşmalar bulunan Hilal Kaplan'ın ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin‘in oğlu Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin'in yer alması dikkat çekti.

Üye sayısının 9'a çıktığı atamalarda çift maaş alan isimlerin fazlalığı görüldü. Yeni atanan isimler kadar görevden alınan isimler pek konuşulmadı.

Odatv’nin haberine göre; görevden alınan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in, Albayrak ailesine ait Turkuvaz Medya Grubunda atv ve Sabah'ın başına getirileceği belirtildi.

Eren ile ilgili bu iddianın kulislere sızmasının ardından ise Eren’in Turkuvaz Medya Grubu’nun başındaki Serhat Albayrak yerine mi getirileceği sorusu gündeme geldi.

Özellikle “Pelikan” olarak belirtilen gruba yakın Hilal Kaplan gibi isimlerin TRT yönetimine sokulmasının, Berat Albayrak ve Serhat Albayrak kardeşleri “üzmemek” amacı taşıdığı vurgulanıyor.

 

twitter takip