TRT'de Erdoğan konuşurken beliren 'öööiiiiiilll' yazısına soruşturma!

TRT%E2%80%99de+Erdo%C4%9Fan+konu%C5%9Furken+beliren+%E2%80%99%C3%B6%C3%B6%C3%B6iiiiiilll%E2%80%99+yaz%C4%B1s%C4%B1na+soru%C5%9Fturma%21;
ABONE OL

TRT Haber’de önceki gün yayınlanan Gece Bakışı programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması aktarılırken ekranda beliren yazı dikkat çekti...

TRT Haber’de dün gece yayınlanan Gece Bakışı programında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamalara yer verildi. Erdoğan’ın pandemiye yönelik yaptığı açıklamalar sırasında TRT ekranında “Öööööööiiiiiillllll” şeklinde bir ifadenin yer alması görenleri şaşırttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Medyamız bizim sesimizi ve nefesimizi yansıtmıyor" demesinin ardından bu olayın yaşanması ise “TRT Cumhurbaşkanına ne demek istedi” yorumunun yapılmasına neden oldu.

TRT’DEN AÇIKLAMA: SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTIR

TRT, Odatv'de yer alan haberin ardından açıklama yaptı.

TRT'nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"TRT Haber kanalımızda yayınlanan Gece Bakışı programında kabulü mümkün olmayan bir şekilde anlamsız harf blokları ekrana yansıtılmıştır.

Yaşanan olayın nedeni, olayda sorumluğu olan personelin tespiti ve gerekli idari cezanın belirlenmesi için hızlıca bir soruşturma başlatılmıştır.

Söz konusu soruşturma ile ilgili tüm gelişmeler kamuoyuyla ayrıca paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz."

twitter takip