Faruk Bildirici'den bir aylık rapor: Tartışma programlarının değişmeyen konukları kimler? En çok hangi isim ekrana çıktı?

Faruk+Bildirici%E2%80%99den+bir+ayl%C4%B1k+rapor:+Tart%C4%B1%C5%9Fma+programlar%C4%B1n%C4%B1n+de%C4%9Fi%C5%9Fmeyen+konuklar%C4%B1+kimler?+En+%C3%A7ok+hangi+isim+ekrana+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1?
ABONE OL

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, bir ay boyunca NTV, CNN Türk, Habertürk, Haber Global, A Haber, Halk TV, Tele 1, KRT ekranlarındaki tartışma programlarını izleyerek analiz yaptı.

Bildirici'nin analizine göre, , 11 Ocak- 7 Şubat tarihleri arasında sekiz haber kanalında en çok ekrana çıkan isim gazeteci Gürkan Hacır oldu.

Faruk Bildirici, kişisel blogunda yayımladığı yazıda, "Tartışma programlarının analizine 'Ekran yıldızları'ndan başlayalım. 11 Ocak- 7 Şubat tarihleri arasında NTV, CNN Türk, Habertürk, Haber Global, A Haber televizyonlarında dört hafta boyunca en çok tartışma programına çıkma sayısında birinciliği Türk Medya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin ve eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner aldı. Üçü de bu dört haftalık süre içerisinde tam 10 akşam tartışma programına katıldılar.  NTV, CNN Türk, Habertürk, Haber Global, A Haber’deki tartışma programlarına en çok katılanlar arasında Emin Pazarcı (A Haber 5 kez), Nedim Şener (CNN Türk 5 kez), Prof.Dr. Yaşar Hacısalihoğlu (CNN Türk 2- Habertürk 3 = 5 kez), Mustafa Kartoğlu (NTV 1+ Habertürk 3= 4 kez), Hulki Cevizoğlu (CNN Türk 4 kez), Uluç Özülker (CNN Türk 4 kez, Prof.Dr. Mesut Hakkı Caşın (CNN Türk 4 kez), Hadi Özışık (CNN Türk 1+ Habertürk 3 = 4 kez) ve Doğu Perinçek gibi isimler de (CNN Türk 1+Habertürk 3 = 4 kez) yer aldı." dedi.

twitter takip