Tanık olarak ifade verecekti! Muhsin Yazıcıoğlu’nun koruması kaza sonucu hayatını kaybetti

Tan%C4%B1k+olarak+ifade+verecekti%21;+Muhsin+Yaz%C4%B1c%C4%B1o%C4%9Flu%E2%80%99nun+korumas%C4%B1+kaza+sonucu+hayat%C4%B1n%C4%B1+kaybetti
ABONE OL

Ankara’da ‘kendi otomobilinin altında kalan’ polis memuru Erol Yıldız hayatını kaybetti.. Bir süre Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumalığını yapan Yıldız, Yazıcıoğlu ölümüyle ilgili davanın duruşmasında tanık olarak dinlenecekti.

Ankara’da saat 10.30 sıralarında Keçiören’in Ayvalı Mahallesi’nde iddiaya göre, Meclis Koruma Daire Başkanlığı’nda görev yapan polis memuru Erol Yıldız’ın 06 KHA 35 plakalı otomobili çalışmadı.

Bunun üzerine Yıldız, otomobilini iterek çalıştırmak istedi. Yıldız, bu sırada ‘geri gelen aracın altında kaldı.’ Ağır yaralanan ve ambulansla Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Erol Yıldız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

TANIK OLARAK DİNLENECEK ÜÇ KORUMADAN BİRİYDİ

Erol Yıldız, bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumalığını da yapmıştı. Yıldız, Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmaya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgüt yöneticilerinin talimatları doğrultusunda müdahale ederek, örgütün amaçları doğrultusunda yönlendirmede bulunup yardım ettikleri öne sürülen 19 kişinin yargılandığı Kahramanmaraş 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tanık olarak dinlenecek 3 korumadan 1’iydi.

Yıldız, 23 Mayıs Pazartesi günü görülecek duruşmaya Ankara’dan SEGBİS ile katılacaktı.

twitter takip