Süleyman Soylu cephesinden AA muhabirine ilk yanıt: Bu ne kahpeliktir

S%C3%BCleyman+Soylu+cephesinden+AA+muhabirine+ilk+yan%C4%B1t:+Bu+ne+kahpeliktir
ABONE OL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanlarından Mazhar Yıldırımhan, ağır ifadelerle hedef aldığı Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz’ü istifaya çağırdı.

Yıldırımhan, AA  muhabiri Musab Turan'ın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili eleştirel ve yorumlu sorular yönelttiği videoyu sosyal medyada paylaşmasının ardından,AA Genel Müdürü Serdar Karagöz'e ateş püskürdü.

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Yıldırımhan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"AA Genel müdürü acilen istifa etmelidir. Bu ne kahpeliktir. Bu ne şerefsizliktir. AA muhabiri üzerinden Süleyman Soyluya ve hükümete suikast düzenlenmiştir. #anadoluajansi"

Turan’ın sorusu şöyleydi:

“Sayın Bakanım. Anadolu Ajansı Musab Turan. Efendim son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Burada nakrobürokrasi ile ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan Ak Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor. Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da… Sayın Soylu, kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Savunması sizleri tatmin etti mi? Sayın bakanım, üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?”

Varank, “Şov yapmak istemişsin” derken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli soruyu geçiştirmişti.

 

twitter takip