Siyasi parti üyeliği düşürülen Canan Kaftancıoğlu'ndan açıklama: Korkularının ecele faydası olmayacak!

Siyasi+parti+%C3%BCyeli%C4%9Fi+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCr%C3%BClen+Canan+Kaftanc%C4%B1o%C4%9Flu%E2%80%99ndan+a%C3%A7%C4%B1klama:+Korkular%C4%B1n%C4%B1n+ecele+faydas%C4%B1+olmayacak%21;
ABONE OL

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun siyasi parti üyeliği düşürüldü.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürüldü.

Hakkındaki mahkumiyetlerin kesinleşmesi sonrası Kaftancıoğlu'nun hukuki durumu adli sicil kaydına işlendi.

İşlemin ardından Başsavcılık, Siyasi Partiler Kanunu gereğince Kaftancıoğlu'nun siyasi parti üyeliğinin sona ermesine ilişkin kararı dün CHP'ye tebliğ etti.

Kararda, Kaftancıoğlu'nun parti organlarındaki görevlerinin de sonlandırıldığı belirtildi.

Tebliğ üzerine Kaftancıoğlu'nun parti üyeliği sona erdi.

SİYASİ YASAK GETİRİLMİŞTİ

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay 3. Dairesi’nin beş ayrı suçlamadan verilen mahkumiyet kararının üçünü onamasıyla 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezası kesinleşmiş ve Kaftancıoğlu’na siyasi yasak getirilmişti.

Silivri Cezaevi’ne gönderilen Kaftancıoğlu, denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılmıştı.

Yargıtay, yerel mahkemenin Türk Ceza Yasası’nın 53. maddesine göre ‘Parti yöneticisi olmasına kısıtlama’ getirilmesini öngören cezayı da onadığı için Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürüldü.

KAFTANCIOĞLU: KORKULARININ ECELE FAYDASI OLMAYACAK

Kaftancıoğlu, siyasi parti üyeliğinin düşürülmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

"CHP hukuk bürolarında değil Kuvayi Milliye ruhuyla savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir" diyen Kaftancıoğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği inanç işidir, yürek işidir, emek işidir. O inanç, o yürek, o emek bizde oldukça gerisi teferruattır… Ne demiştik? Korkularının ecele faydası olmayacak!" ifadelerini kullandı.

twitter takip