Sevda Noyan'dan eşinin ailesine cevap: 'Hiçbir zaman onlarla bir Noyan ailesi olmadım'

Sevda+Noyan%E2%80%99dan+e%C5%9Finin+ailesine+cevap:+%E2%80%99Hi%C3%A7bir+zaman+onlarla+bir+Noyan+ailesi+olmad%C4%B1m%E2%80%99
ABONE OL

Ülke TV ekranlarında yayınlanan Arafta Sorular programında 'Bizim aile 50 kişiyi götürür' sözleri nedeniyle eşinin ailesinin hakkında dava açacaklarını belirttikleri Sevda Noyan'dan bu açıklamaya cevap geldi...

Katıldığı TV programında yaptığı "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Bizim sitede hala var 3-5 kişi. Benim listem hazır" açıklamasıyla gündem olan yazar Sevda Noyan, eşi Engin Noyan'ın ailesinin kendisi hakkında yaptığı açıklamaya cevap verdi. 
 
Sevda Noyan'ın eski sanatçı olan eşi Engin Noyan'ın ailesi bir açıklama yayınlayarak; Sevda Noyan'ın düşünce ve tutumlarının kendileri ile ilişkilendirilmemesini istenmiş ve aile isimlerinin saygınlığını kirlettiği için Sevda Noyan hakkında hakaret davası açarak hukuki işlem başlatacaklarını duyurmuşlardı.
 
Noyan ailesi adına Selma Türkis Noyan, Tevfik Emre Noyan, Davut Halit Eren Noyan, Murat Noyan, Eser Noyan ve Güliz Noyan tarafından yapılan, sosyal medyada Eser Noyan tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:
 
03 Mayıs 2020 tarihinde Ülke TV isimli televizyon kanalında Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan isimli şahıs;  ailemizi ve NOYAN soyadının  saygınlığını zedeleyen birtakım görüşlerini hayasızca dile getirerek hepimizi derinden yaralamıştır. Aile bireylerimizden Münib Engin Noyan’ın halihazırda nikahlı eşi olan Sevda Noyan’ın önce insanlık ve sonra ailemiz adına akıl ötesi, çirkin ve utandırıcı olan bu açıklamaları hiçbir şekilde NOYAN Ailesi’nin hiçbir bireyinin düşüncelerini YANSITMAMAKTADIR.
 
Sevda Noyan, ailemizin soyadını evlilik yoluyla almış olup, bu şahsın ne kimliği ne de düşünceleriyle hiçbir şekilde ailemiz tarafından benimsenmemiştir. Cumhuriyet döneminin ilk valilerinden olan büyük babamız rahmetli Ahmet Refik Bey’in soyadı kanunuyla aldığı, babamız Dr. Abbas Erdoğan Noyan’ın ve  ailemizin diğer bireylerinin onurla taşıdığı NOYAN soyadının, bu şekilde kirletilmesi bizleri fazlasıyla rahatsız etmiş ve üzmüştür.
 
Değerli dostlarımız, iş çevremiz, öğrencilerimiz ve aynı soyadını taşımamakla beraber akraba ve hısımlarımız olanlar; Sevda Noyan isimli bu şahsın düşünce ve tutumlarının hiçbir şekilde BİZLER VE AİLEMİZLE İLİŞKİLENDİRİLMEMESİNİ rica ediyoruz. NOYAN ailesi bireyleri olarak kendisini şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. NOYAN AİLESİ olarak bu şahısa  aile ismimizin saygınlığını kirlettiği için hakaret davası açarak hukuki süreci başlatacağız. Saygılarımızla..."
 
 
Sevda Noyan eşinin ailesinin bu tavrı karşısındaki açıklamasını da dün akşam katıldığı Cüneyt Özdemir'in YouTube yayınında yaptı. B
irlikte bir Noyan Ailesi olmadıklarını söyleyen Sevda Noyan, eşinin ailesinden özür diledi. 
 
Sevda Noyan şunları söyledi:
 
"Zaten hiçbir zaman ben onlarla birlikte bir Noyan ailesi olmadım. Kendilerini de üzdüysem gerçekten çok özür diliyorum. Onların ismine asla böyle bir halel getirmek istemem. Tabi ki herkesin farklı yaşam biçimleri var. Herkesin birbirine saygı duyması gerekiyor. Ben asla saygısızlık yapmadım. Yapmam da"
 
Öte yandan; Noyan'ın skandal açıklama ve daha önce yaptığı paylaşımların yeniden gündem olmasının ardından sosyal medya kullanıcılarının gösterdiği yoğun tepki nedeniyle #SevdaNoyanTUTUKLANSIN hashtagi Twitter'da dünden bu yana Türkiye gündeminde bulunuyor. 
twitter takip