Sedat Peker’den İnan Kıraç’a: Yaptığın bu ajanlıklar sayesinde şimdiki iktidarın da vazgeçilmezi olmuşsun

Sedat+Peker%E2%80%99den+%C4%B0nan+K%C4%B1ra%C3%A7%E2%80%99a:+Yapt%C4%B1%C4%9F%C4%B1n+bu+ajanl%C4%B1klar+sayesinde+%C5%9Fimdiki+iktidar%C4%B1n+da+vazge%C3%A7ilmezi+olmu%C5%9Fsun
ABONE OL

Suç örgütü lideri Sedat Peker, iş insanı İnan Kıraç hakkında tweet atarak, “Yanlış işler yapıyorsun! Yapma! İlerleyen saatlerde sana küçük bir ziyarete geleceğim” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, iş insanı İnan Kıraç hakkında bazı iddialarda bulundu.

Basın danışmanı Emre Olur’un Twitter hesabından ilk mesajı paylaşılan Peker, İnan Kıraç’a “Karanlıkların lordu” diye seslenerek, “Yanlış işler yapıyorsun! Yapma! İlerleyen saatlerde sana küçük bir ziyarete geleceğim. Orada yazılanları anlarsan ne ala, eğer ki anlamazsan bu işin sonu çok kötü vallahi!” dedi.

PEKER: ‘BU SEFER UYARMAKLA YETİNECEĞİM’

Peker, mesajından bir süre sonra yine Emre Olur’Un hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

İnan Kıraç’ın hakkında bazı şeyler söylediğini duyduğunu belirten Peker, “Koç ailesine olan saygımdan dolayı seni bu sefer uyarmakla yetinecem. Eğer bu uyarıyı dikkate almayıp yine el altından film çevirmeye devam edersen, yeni hedefim sen olacaksın” ifadelerini kullandı.

Peker, İnan Kıraç hakkında üstü kapalı bazı usulsüzlük, yolsuzluk iddialarında bulundu.

Peker’in açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

Karanlıkların lordu İnan Kıraç, son birkaç gündür bazı yakınlarına “Sedat Peker’in geçmişteki açıklamaları iyi oldu ancak böyle giderse gelecek dönemlerde de ülkenin başına bela olur olur” diyerek, alttan alttan dedikodular fısıldıyormuşsun.

Beni kendin gibi sırtlanlarla karıştırma. Ayrıca beni Sezgin Baran Korkmaz ile hiç karıştırma. Dünyadan bir haber olan büyük iş adamlarına, Türk Devleti’nin akil adamı rollerini oynayabilirsin. Encümeni Danış’ın gizli başkanıyım yalanına onları inandırabilirsin. Ben bu yolları yemem.

Benim Levent Göktaş olayına bakışım şundan ibarettir; Yüce Allah korusun belki bende bir gün suikaste uğrayabilirim. Devletin bazı yetkilileri, eşime katillerimle ilgili yalan yanlış bilgiler verirse, ben kabrimde acı çekerken, eşim de bu dünyada acı çeker. Benim Levent Göktaş olayına bakışım budur.

Koç ailesine olan saygımdan dolayı seni bu sefer uyarmakla yetinecem. Eğer bu uyarıyı dikkate almayıp yine el altından film çevirmeye devam edersen, yeni hedefim sen olacaksın.

1977 yılından 1980 yılana kadar süren, ülkeyi o dönem büyük ekonomik felakete uğratan kurduğun otomobil karaborsasından başlayıp Aydın Doğan’ın gizli ortağı olduğun Eminönü’ndeki doğan Otomativ üzerinden çevirdiğiniz filmleri konuşacağız. Milliyet gibi, hürriyet gibi büyük gazetelerin satış işlemlerine devletin manevi olarak icazet vermesini bir gereklilik olduğunu bütün herkes bilir. Bu gazetelerin Aydın Doğan’a satılması için devlet içinde yaptığın kulislerin bilgilerinin de tamamı bende. Ergenekon dosyasına dahil edilmemek için FETÖ’cülerle çevirdiğin film fırıldakları konuşmaya başlarsak bunların sonu hiç gelmez. En efsanesi de hükümeti bir ufak eleştirdin diye Sayın Cumhurbaşkanı’ndan zılgıt yiyince, kendisinden randevu alıp kendisinden özürler dileyip affedilmen karşılığında da mensubu olduğun beyaz yakalı Türkler ile ilgili yaptığın ajanlıkları da tek tek konuşuruz. Yaptığın bu ajanlıklar sayesinde şimdiki iktidarın da vazgeçilmezi olduğunu görüyoruz. (Eskiden de askeriyenin vazgeçilmeziydin) İktidar için o kadar değerli kulis çalışmaları yapmışsın ki, senden alacaklı olan Sezgin Baran Korkmaz’ı İçişleri Bakanlığı’na çağırıp parayı sildirdiler.

Karalıkların lordu İnan Kıraç, beni Sezgin Baran Korkmaz ile sakın karıştırma. Levent Göktaş’ın kaldığı yere baskın yapılınca oradan nasıl çıktığının görüntüleri dava açılınca ortaya çıkacak. En son senin yanına geliyor ancak senin holdingdeki kameralar o gün çalışmıyor, görüntü yok. Sen bir tek kendini akıllı, milleti aptal mı zannediyorsun?

Koç ailesi için seni bir kez affettim. Bir dahaki sefere çok ağır gelirim. Hele seçime 2 ay kala çekeceğim videolarda, seni tüm dünyaya rezil eder, Kont Drakula’dan daha büyük bir nefret objesi haline getiririm.

Muktedirlere nasıl ajanlık yapıp yararlı bilgiler sağladıysan, İçişleri Bakanının bizzat söylemesi ile senin borcunu sildirmek için en alttan en üstte kadar birlikte karar almışlar. ( SBK konusu) Yaşlı kurt Türk Devletinin sadece bir yüzü yoktur, başka bir yüzü daha vardır. Orda da herkesin doğduğu günden, öleceği ana kadar yaptığı her şeyin kaydı vardır. Tekrardan söylüyorum; beni SBK ile karıştırma seni mahvederim. Edebinle yerinde otur, ağzını kapat.”

LEVENT GÖKTAŞ İDDİASI

Peker ayrıca, Necip Hablemitoğlu suikastının firari şüphelisi emekli albay Levent Göktaş hakkındaki tartışmaya ilişkin de şunları söyledi:

Şu tartışma da artık beni çok yordu; ‘Levent Göktaş cephesi Sedat Peker’i aradı mı, aramadı mı?’ tartışması. Bunu öğrenmek çok kolay. Beni yalanlasınlar. Beni yalanlayanların başına neler geldiğini de asla unutmasınlar.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker, geçen yıl çektiği videolarda, SBK Holding’in sahibi firari Sezgin Baran Korkmaz’ın silindiğini iddia ettiği 45 milyon dolar alacağının sahibinin İnan Kıraç olduğu belirtilmişti.

İddialar ardından açıklamalarda bulunan İnan Kıraç, “Biz sorunumuzu hukuk yoluyla çözdük ve 6 milyon dolar karşılığında hisseleri devraldık. 40-54 milyon yazılıyor. 6 milyon dolar, Türk Lirası olarak o rakama denk geliyor" demişti.

Peker, şu açıklamaları yapmıştı:

(Süleyman Soylu, Sezgin Baran Korkmaz'ı) İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor. Saat 10.30, 12.30 çıkış. Sezgin Baran Korkmaz'ın 45 milyon dolar bir iş adamından (İnan Kıraç) alacağı var. Süleyman buna 'Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurtdışına çık. Yukarının haberi var, bu parayı da sil, sorun çıkacak' diyor. Yukarısı da Tayyip abi. Amerika'dan da büyük para gelmiş diye herkes biliyor ya.. Bütün kayıtlar çıkacak. Sezgin Baran Korkmaz, 6 Aralık'ta yurtdışına gidiyor. İçişleri Bakanı, Organize Suçlar Daire Başkanı'nı telefonla arayıp, hakkında 6 aydır dosya hazırlanan adamı İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor ve görüşüyor ve yurtdışına çıkmasını söylüyor.

İNAN KIRAÇ KİMDİR?

İnan Kıraç 1937 senesinde Eskişehir'de dünyaya geldi.

Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu.

Lise mezuniyetinin ardından Üniversite için Londra'ya giden Kıraç, City College of Business'tan mezun oldu.

1961 senesinde, henüz 24 yaşındayken Koç Grubu'na bağlı Ormak A.Ş.'de satış memuru olarak çalışmaya başladı.

1966 senesinde Otoyol (Fiat Kamyonları'nın ve Midibüslerinin imalatçısı) Genel Müdürlüğü'ne atandı.

1970 senesinde ise Kıraç, Türkiye'de üretilen Fiat Otomobilleri'nin pazarlama ve dağıtım şirketi Tofaş Oto Ticaret'in Genel Müdürü oldu.

Sonraları Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı'na atanan Kıraç, 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar bu holdingde kaldı.

Kıraç, 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar Koç Holding Yürütme Kurulu Başkanı (CEO) görevinde bulundu.

1998 senesinde Claude Nahum ile birlikte Kıraça Şirketler Topluluğu'nu kurdu.

2003 senesinde kültür-sanat, eğitim ve sağlık konularında hizmet vermesi maksadıyla Suna ve İnan Kıraç Vakfı'nı, 2005 senesinde ise Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'ni kurdu.

Vehbi Koç'un damadı olan İnan Kıraç, İpek Kıraç'ın babasıdır.

twitter takip