Sedat Peker, 140journos belgeselinde ortaya çıktı: Daha neler yapacağım!

ABONE OL

Sedat Peker'den aylar sonra yeni video geldi... Ancak bu kez belgesel aracılığıyla seslendi.

140journos'un AK Parti'nin kurucularından olan, eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, gazeteci İsmail Saymaz ve İrfan Aktan'ın yer aldığı ‘ya devlet başa’ adlı belgeseli yayınlandı.

Twitter’dan da paylaşılan söz konusu yayına “Devlet kimisi için çatık kaşlı ceberrut bir jandarma, kimisi için onu dalgalardan kurtaran bir sağduyu. derin devlet, kimi zaman kaza yapan bir Mercedes’in içinde, şimdi ise Facetime’da. ansızın gelen bir facetime araması. 140journos’tan ‘ya devlet başa’” ifadeleri not düşüldü.

Yayınlanan belgeselde Sedat Peker’in röportajı kabul ettiği anlara ait görüntülere de yer verildi. Peker’in ‘başımıza ne gelecek bilmiyorum” ifadeleri duyuldu. Öte yandan Peker’in masasında bulunan “Mustafa Kemal” kitabı da dikkat çekti.

“ŞİMDİKİ AKLIM OLSA YAPMAZDIM…”

Peker, yıllar önce AK Parti iktidarına yakın olduğu yıllarda miting düzenleyerek "Barış için Akademisyenler İniyasitifi"ni "Oluk oluk kanlarını akıtacağız" sözleriyle tehdit etmesine ilişkin olarak, "Toplum düşmanı gibi oldum, bir kesimin hepsi benden nefret etti ama şimdi seviyorlar. Olayın dışına çıktığında manyaklığı görebiliyorsun" dedi.

Peker, belgeselde "oluk oluk kanlarını akıtacağız" tehdidiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Şimdiki aklım olsa yapmazdım. Kötü bir şey yaptım ama iyi yaptım, becerdim. Manyakça bir şey; şimdi ben bunu der miyim normalde? Ama onu demek için o iklimi oluşturmak için bir şey lazım. Bunu şairler bulamazlar ki kardeşim bir şaire böyle bir şey yaz desen adam nasıl bilsin toplumu korkutmak için ne demek lazım? Toplum düşmanı gibi oldum, bir kesimin hepsi benden nefret etti ama şimdi seviyorlar. Olayın dışına çıktığında manyaklığı görebiliyorsun. Ben niye diyeyim oluk oluk kanlarınızı akıtacağım, kanınızda duş alacağım. Öyle bir fantezim yok ki benim, ben hijyeni çok severim."

"ALLAH'A YEMİN OLSUN, DAHA NELER YAPACAĞIM"

Peker, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Daha neler yapacağım. Allaha yemin olsun neler yapacağım. Beni küçültmek istediler, değil mi? Beni rezil edeceklerdi herkese. Görüyoruz kim küçülüyor. Ben 99 senesinden beri ilaç kullanıyorum. Dedim ya uyuyan devi uyandırdınız diye. Eşimi aradım, çocuğumun kafasına silah dayadıklarını öğrendiğimde ilacı bıraktım. O gün bugün ağzıma sürmedim hiçbir tanesini. Diyorum ya akla zekaya yenileceksiniz. Yorucu oluyor, gergin oluyor, ağrı yapıyor. Ama ağrılar için de ameliyat oldum.

"SONUM NASIL BİTER HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL AMA..."

Sonum nasıl biter hiç önemli değil ama ben zaten intikamımı aldım. Sözüm üzerine devam ediyorum. Genç kardeşlerime de onu söyleyip kapatmak istiyorum. Umutlarını yitirmesinler. Kendileri neyi istiyorsa onu takip etsinler. Turanı kuracağız."

140journos, belgeselde "Sedat Peker'in Mayıs 2021'de yayınlanmaya başladığı iddia ve ifşaatlar ortaya döktüler ilişkiler ağı nedeniyle 2.Susurluk Kazası olarak görüldü. Peker'in iddialarının bir kısmına konu olan KKTC'de soruşturmalar sonrası başbakan ve hükümet istifa ederken Türkiye'de iddia ve ifşalara dair hiçbir yargı süreci başlatılmadı." notunu düştü.

 

twitter takip