Sedat Peker, 10. videosunu yayımladı: İlerleyen zamanlarda çok eğleneceğiz

ABONE OL

Peker, dün akşam YouTube'da yayımlanan yeni videosunda hakkındaki iddialar üzerine oluşan kafa karışıklığını gidermek için çektiğini ve yeni videoların geleceğini açıkladı.

Organize suç örgütü olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, uzun bir aradan sonra YouTube'da 6 dakikalık yeni bir video paylaştı. "Zaferin büyüklüğü mücadelenin zorluğuyla ölçülürmüş" adını verdiği 10. videoyu hakkında ortaya atılan "yakalandı, paylaşımları başkaları yapıyor" iddiaları üzerine oluşan kafa karışıklığını gidermek için çektiğini ifade eden Peker, yeni videoların geleceğini de duyurdu.

Peker, videonun öncesinde yaptığı paylaşımda, "Kıymetli dostlarım, bulunduğum ülkedeki güvenlik görevlileriyle yapmış olduğum görüşme neticesinde, kafa karışıklıklarını gidermek için 7-8 dakikalık bir video yayınlamam konusunda mutabık kaldık. Bugün inşallah videoyu yayınlayacağım" demişti. Peker, yeni videosunda dekor olarak Paulo Coelho'nun Işığın Savaşçısının El Kitabı'nı kullandı. Peker'in masasında yine tripoda takılı bir dürbün yer aldı.

Bulunduğu ülke yetkilileri ile 15 gün içerisinde yeni bir değerlendirme yapacaklarını kaydeden Peker, video yayınlamanın mümkün olmaması durumunda başka bir ülkeye geçebileceğini de söyledi.

İşte, Peker'in açıklamaları:

"Kıymetli dostlarım kıymetli kardeşlerim. Şükürler olsun gene hep beraberiz. Kıymetli dostlarım Bazı arkadaşlarımız benim öldüğüm veya benim cezaevinde olduğum yönünde şeyler söylemişler. Bu paylaşımları da ben değil bir başkaları benim adıma tweetleri yazdığını söylemişler. Bu vesileyle bu videoyu çekmek zorunluğu hissettim.

'ISRARLI RİCALARIM SONUCU YAYINLAYABİLDİM'

Kıymetli dostlarım öncelikle şunu söylemek isterim; video çekmeme konusu benim fikrim ve ya düşüncem değil. Uluslararası güvenlik riski diye bir şey varmış. Ben şahsen (gülüyor) kırmız şeydeymişim. Yani suikast yapılabilme riskinde en üst noktadaymışım. Bu sebeple video çekmem konusunda bulunduğum ülkenin kanunları gereği veya dünyadaki uygulamada bu yöndeymiş. Ancak ben kafa karışıklıkları olduğu için dostlarımız, kardeşlerimiz veya bizden gıcık kapan insanların böyle bir düşünceleri olduğu için kendilerinden ricada bulundum. Bu ısrarlı ricalarım neticesinde bu videoyu yayınlamamla ilgili olur çıktı

'İLERLEYEN ZAMANLARDA ÇOK EĞLENECEĞİZ'

Kıymetli kardeşlerim kıymetli dostlarım öncelikle şunu söylemek isterim; biz akit yaptık. Ne üzerine akit yaptık? Bunu daha önceki videolarda uzun uzun konuştuk. Ben aktimden verdiğim sözden dönmem kardeşlerim. Sizin de dönmeyeceğini biliyorum. İnşallah ilerleyen zamanlarda çok eğleneceğiz, çok keyifli anlar yaşayacağız. Hepsini deli edeceğim. Size söz verdiğim gibi vallahi de deli edeceğim billahi de deli edeceğim.

'HAYAT BANA KASIRGA OLARAK GELDİ'

Kıymetli kardeşlerim kıymetli dostlarım benim için endişelendiğinizi biliyorum. Bana gıcık kaptığı için bana endişelenmeyip ufak çocuklarım için içinizde endişelenenlerin olduğunu da biliyorum. Onlara, sizlere şunu söylemek isterim. Ben çocukken hayaller kurardım. kurmuş olduğum hayallerim şu yöndeydi. Bir hamakta yatarken meltem rüzgarı esiyor. Kafamda hasır bir şapka. meyve kokteyli içiyorum. Ben devamlı hayallerimi melteme göre ayarlarken maalesef hayat bana kasırga olarak ve poyraz olarak fırtına olarak geldi. Bende hayata karşı tüm duruşumu kasırgaya, fırtınaya ve poyrazlara göre ayarladım.
Bu sebeple gönlünüz rahat olsun! Kendimizi de sevdiklerimizi de ailemizi de koruyabilecek kadar tecrübe sahibiyiz, cesaret sahibiyiz ve akıl sahibiyiz kardeşlerim.

'SİSTEM HEP BÖYLE İŞLİYOR'

Biliyorum bir çoğunuzun morali çok bozuk. Yaşadığınız şartlar ve YAŞADRIĞINIZ imkansızlıklardan dolayı. Ancak böyle durumlarda ben hep şöyle yapardım: Benden çok kötü kadere sahip olmuş insanların hayatlarını incelerdim. Bunlardan bir tanesini cezaevindeki okumuştum "Sistemde 50 Yıl" diye. İskoçya'da 14-15 yaşlarındayken, o civarlarda yanlış hatırlamıyorsam, 10 sene oldu kitabı. Yaşadığı mahallede küçük bir suçtan dolayı hem kriminal bölümü olan hem hastane hem cezaevi bir yere giriyor. Daha sonra orada birkaç kere kavgaya karıştığı için cezası devamlı surette uzatılıyor. Daha sonra bakıyorlar zeki bir adam, akıllı bir adam kurnaz bir adam, çok güzel sistem kurabiliyor. Bunu oradaki kantin gibi yere veriyorlar. Kantinde de usulsüzlükler dönüyor. Ve bunu çalıştırarak oradan devamlı para kazanıyorlar. Sistem hep böyle işliyor. Dünyanın neresi olursa olsun

'SONRA BAKIYOR PSİKOLOJİSİ BOZUK DEĞİL'

Ve bu adam, oradaki görevlilerde devamlı olumsuz rapor yazdıkları için, belli bir sayıdan sonra olumsuz rapordan sonra ömür boyu orada şeyi veriliyor. Aradan 50 yıl geçiyor. Bir tane kadın, yardım kuruluşları oluyor ya. Hastaneye gidiyorlar. Orada bu adam ve kadın birkaç kelime konuşuyorlar. Sonra bakıyor bu adam psikolojisi bozuk değil. Ayrıca dahi gibi zeki bir adam. O kadının kefil olmasıyla oradan çıkıyor, daha sonra bu kadınla evleniyorlar. Şimdi bu adamın durumu ne biliyor musunuz? İskoçya'da, İngiltere'nin en ünlü üniversitelerinde konferanslar veriyor öğrencilerine. Sistemdeki aksaklıkları anlatıyor. Ve bu adam yazmış olduğu kitap, otobiyografi olarak kendi hayatını yazıyor. Jimmy Laing, evet. Ve bu yazmış olduğu kitap hukuk üniversitelerinde tamamlayıcı kitap olarak kullanılıyor.

'15 GÜN SONRA YENİ DEĞERLENDİRME YAPILACAK'

Kardeşlerim böyle kötü bir kaderimizde olabilirdi, böyle kötü bir hayatımızda olabilirdi. Düşünsenize 15 yaşından 65 yaşına kadar orada geçirilen 50 yıl. Bu sebeple her ne olursa olsun umudumuzu kaybetmemeliyiz. Umut hırsızlarına umudumuzu çaldırmamalıyız. Hep demeliyiz ki bir umuttur yaşamak.

15 gün sonra yeni bir değerlendirme yapılacakmış, hayati riskimle ilgili. Bundan sonraki aşamada bir karar verecekler. Ama burada ama başka bir ülkede ama bir yolunu bulacağım. Yaptığımız akti inşallah tamamlayacağız."

twitter takip