Samsun'da usulsüzlükleri ortaya çıkaran gazeteciye doğalgaz borusuyla şiddet uyguladılar!

Samsun%E2%80%99da+usuls%C3%BCzl%C3%BCkleri+ortaya+%C3%A7%C4%B1karan+gazeteciye+do%C4%9Falgaz+borusuyla+%C5%9Fiddet+uygulad%C4%B1lar%21;
ABONE OL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yapımı tamamlanan devlet hastanesinin eksiklerini gün yüzüne çıkaran Yeniçağ gazetesi muhabiri İbrahim Akkuş, hastane inşaatının yüklenici firmasının çalışanları tarafından borularla dövülerek darp edildi.

Gazetecilere yönelik şiddetin sonu gelmiyor. Bu kez Samsun2da meyadan gelen olayda; 19 Mayıs ilçesinde yapımı tamamlanan ve açılış yapmaya hazırlanan hastanenin eksikliklerini ve hatalarını kamuoyuna duyuran Yeniçağ gazetesi muhabiri İbrahim Akkuş, hastane inşaatının yüklenici firma çalışanları tarafından darp edildi.

samsunhaber.com'un haberine göre; yaklaşık 3 aydan bu yana hastane inşaatında incelemelerini sürdüren, eksik ve hatalı noktaları belirten İbrahim Akkuş konuyu kamuoyuna taşımıştı. Gazetecilik görevini yerine getiren Akkuş, daha öncesinde de firma çalışanları tarafından tehdit edilmişti. 

BELEDİYE BİNASINDA SIKIŞTIRIP BORULARLA DÖVDÜLER 

19 Mayıs Devlet Hastanesi dün itibariyle eksik ve imalat hataları ile hizmet vermeye başladı. Yeniçağ Gazetesi muhabiri İbrahim Akkuş, hastanenin eksikleri ile hizmet vermeye başlamasına sitem ederken, firma çalışanları tarafından 19 Mayıs Belediyesi'nde sıkıştırılarak doğalgaz boruları ile darp edildi. 

SERBEST BIRAKILDILAR 

İbrahim Akkuş darp edilmesi sonrası şikayetçi olurken saldırganlar ifadelerinin alınmalarının ardından serbest bırakıldı.

"SALDIRGANLARIN SERBEST KALMASI GAZETECİLERE YAPILACAK SALDIRILARA TEŞVİK ETMEK DEMEKTİR"

Yerel muhabir İbrahim Akkuş'a yapılan saldırıyı kınayan Samsunhaber.com Genel Yayın Yönetmeni ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı şu ifadelere yer verdi:

"Halkın haber alma hakkına istinaden kamu görevi yapan gazeteci İbrahim Akkuş'a yapılan iğrenç saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bu saldırının kamuya ait bir belediye binası içinde yapılması ayrıca düşündürücüdür. Olayın faillerinin serbest bırakılması, yani cezasızlık hali bundan sonra gazetecilere yapılacak saldırıları teşvik etmek, onaylamak anlamına gelir. Saldırganların tutuklanarak hakettikleri cezanın verilmesini bekliyoruz. Bu olayın sonuna 

twitter takip