Sağlık Bakanı'ndan, SMA'lı çocuklar için başlatılan kampanyaya tepki: Kirli kampanyaya alet olmayın

Sa%C4%9Fl%C4%B1k+Bakan%C4%B1%E2%80%99ndan,+SMA%E2%80%99l%C4%B1+%C3%A7ocuklar+i%C3%A7in+ba%C5%9Flat%C4%B1lan+kampanyaya+tepki:+Kirli+kampanyaya+alet+olmay%C4%B1n
ABONE OL

Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde satılmayan ve Türkiye Varlık Fonu'na aktarıldığı bildirilen üç biletin ikramiye tutarı 75 milyon TL'nin SMA hastası çocuklar için kullanılmasına ilişkin başlatılan kampanyaya Sağlık Bakanlığı tepki gösterdi.

Sağlık Bakanlı Fahrettin Koca'nın imzasını taşıyan yazılı açıklamada, yurtdışında uygulanan tedavi yöntemleri kast edilerek "Gen tedavisinin etkinliğine dair bilimsel platformlarda yayınlanan kanıtlar henüz yeterli düzeyde değildir. İlaç şirketlerinin baskısı ile çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz." denildi.

Bakan Koca'nın açıklamasında kampanyanın 'Türkiye devletini aciz göstermeye çalıştığı' da ifade ederek "SMA'lı evlatlarımız üzerinden yürütülen kirli kampanyaya iyi niyetli kimsenin alet olmaması gerekir" ifadesi kullanıldı.

Kampanya nasıl başladı?

Oyuncu Fırat Tanış, müzisyen İlkay Akkaya'nın paylaşımını alıntılayarak, "Varlık fonuna aktarılan 75 milyon SMA hastası çocuklar için kullanılsın" notuyla takipçilerinden paylaşımını alıntılamalarını istedi.

 

twitter takip