Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan, Cem Yılmaz'ın çağrısına yanıt!

Sa%C4%9Fl%C4%B1k+Bakan%C4%B1+Fahrettin+Koca%E2%80%99dan,+Cem+Y%C4%B1lmaz%E2%80%99%C4%B1n+%C3%A7a%C4%9Fr%C4%B1s%C4%B1na+yan%C4%B1t%21;
ABONE OL

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, sağlık çalışanları için alkışlanacak bir harekette bulundu. Yılmaz, Twitter hesabından, 'Tüm ülkede, sağlık personeline, canıyla kanıyla mücadele eden bütün savaşçılarımıza moral toplantıları söyleşiler organize ederlerse hiçbir ücret almamak kaydıyla katılmayı görev bilirim.' dedi. Yılmaz'ın çağrısına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yanıt gecikmedi....

Cem Yılmaz, koronavirüs pandemisi nedeniyle aylardır mücadele eden sağlık çalışanları için moral toplantıları ve söyleyişiler yapabileceğini açıkladı.

Ünlü komedyen bu konuda Sağlık Bakanlığı'na bir öneride bulundu.

Yılmaz, "Pandemi boyunca sorumluluğu en yüksek seviyede olan Sağlık Bakanlığımıza önerimdir. Tüm ülkede, sağlık personeline, canıyla kanıyla mücadele eden bütün savaşçılarımıza moral toplantıları söyleşiler organize ederlerse hiçbir ücret almamak kaydıyla katılmayı görev bilirim." açıklamasını yaptı.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN YILMAZ'A DESTEK

Cem Yılmaz yaptığı çağrıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan cevap geldiğini bildirdi. Yılmaz, sosyal medya hesabı Twitter'den şu ifadelere yer verdi: Sayın Sağlık Bakanımız bugün dile getirdiğim düşünce ile ilgili beni cok mutlu eden haberler verdi. Kendisine çok tesekkür ediyorum .Doktorlarımız,hemşire kardeşlerimiz ve tüm sağlık emekçileri yle nasıl buluşacağımızı planlayıp sağlıkla gülümseyeceğiz Umudum bu

 

TEPKİLERE YANIT

Yılmaz, bu önerisinden sonra kendisine gelen bazı tepkileri sosyal medya sayfasına taşıdı. Komedyen, "Sanıyorum bu kadarı yeter. Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim. Teşekkürler" dedi.

SMA HASTALARI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

Yılmaz, ayrıca SMA hastaları için de çağrıda bulundu. Yılmaz, şunları söyledi:

Dostlarım; iyi, güzel insanlar. Yakın zamanda özellikle bir konuda çok mesaj alıyorum. Çaresiz kaldığım bir hadise olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim. SMA hastası küçük yavrular... Aileler her türlü çabayı göstermelerine rağmen bu amansız hastalıkla mücadelede yeterli desteği göremiyorlar. Tedavi, ilaçlar çok pahalı. Evet sen, ben maddi yardım edelim. Elbette olan, olmayanla paylaşacak. Bu böyle.

Ama yetkililerden rica ediyorum, SMA hastalığı ile mücadele için devletimiz bir bütçe ayırıyor mu? Bu ailelere bir kolaylık, bir destek... İlaçların ülkemize getirebilmesi bile işin maddi kısmına çok olumlu etki edebilir. Kulak verdiğim iki aile de böyle söyledi. Dostlarım ben elimden geleni yaparım.

"KAHRAMANLIK YAPAYIM DERDİNDE DEĞİLİM"

Sizden hepinizden rica ediyorum, pamuk eller cebe bölümü işin en kolay bölümü. Ben kahramanlık yapayım şunu yapayım derdinde de değilim.

Akıl akıldan üstündür. SMA'lı yavrular için "Ne yaparız, ne yapalım?" derseniz en yetkilisinden, konuya en uzak kişisine kadar fikrinize yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi zaten kampanya sürdüren iki kardeşimizi paylaşıyorum. Bu ailelere moral, maddi destek, fikir verecek, yol gösterecek herkesin, her kurumun karşısında saygıyla eğiliyorum. Hepinize sağlık diliyorum.

Cem

twitter takip