RTÜK'ün hedefinde yine eleştirel medya var: KRT TV, Tele 1 ve Halk TV'ye 'Kılıçdaroğlu' cezası!

RT%C3%BCK%E2%80%99%C3%BCn+hedefinde+yine+ele%C5%9Ftirel+medya+var:+KRT+TV,+Tele+1+ve+Halk+TV%E2%80%99ye+%E2%80%99K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu%E2%80%99+cezas%C4%B1%21;
ABONE OL

RTÜK, KRT TV, Tele 1 ve Halk TV'ye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden Amerika'ya para aktarılması ile ilgili videosunu yayımladıkları gerekçesiyle para cezası verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden ABD'ye para aktarılması ile ilgili videoyu eş zamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV’ye ceza kesildi. Tele1, KRT TV, Flash ve Halk TV’ye oyçokluğuyla tavandan yüzde 3 para cezası verildi.

Karara tepki gösteren RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, “RTÜK yayıncılara ‘Kılıçdaroğlu’nun elinde belge de olsa, söyledikleri doğru da olsa yayınlarsanız ceza keserim, sansürlerim’ gözdağını veriyor.

Bu bakışla, partilerin canlı verilen grup toplantıları sansürlenir, muhalefin sesi duyulmasın diye Meclis TV’nin fişi de çekilebilir” dedi.

 

twitter takip